Definitivně jsme zastavili hrozbu těžby uhlí v Beskydech

Definitivně jsme zastavili hrozbu těžby uhlí v Beskydech

Ostrava, 1. prosince 2023 – Důl Frenštát byl konečně zasypán! Hrozba těžby černého uhlí, která by vedla k nezvratné devastaci Beskyd, je tak odvrácená.

Zasypáním dolu Frenštát se uzavřela významná kapitola mikroregionu Frenštátsko a Piráti byli aktivními účastníky tohoto příběhu.

Před dvaceti lety vznikl na Frenštátsku spolek Naše Beskydy, který si kladl za cíl odvrátit hrozbu těžby černého uhlí v dole Frenštát. Tento velký cíl se konečně naplnil a spolek tak s čistým svědomím ukončil svou činnost. Na rozlučkové párty nechyběl ani náš bývalý pirátský poslanec a současný náměstek na MMR Lukáš Černohorský.

Lukáš společně s dalšími Piráty spolupracoval se spolkem již od roku 2012, ovšem největší plody jejich spolupráce vznikly až po jeho zvolení do Poslanecké sněmovny v roce 2017. Podařilo se nám zorganizovat několik kulatých stolů, u kterých se sešli všichni dotčení aktéři, a shodli jsme se, že těžba v Beskydech nedává smysl ekonomicky ani morálně. Díky přímému jednání se tak mohlo rozjet zasypání dolu.

Jak to však bývá, když skončí jeden příběh, za rohem čeká další a to platí i v tomto případě. Už nyní připravují místní patrioti a Lukáš řadu zajímavých projektů pro rozvoj regionu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).