Frýdeckomístečtí Piráti pořádají potravinovou sbírku pro lidi v nouzi

Frýdeckomístečtí Piráti pořádají potravinovou sbírku pro lidi v nouzi

Frýdek-Místek, 4. listopadu 2020 – „Zůstaňte doma!“ ozývá se v této nelehké době ze všech stran. Někteří ale mají své „doma“ na ulici nebo přespávají v noclehárně. Jedná se o lidi, kteří se často ne svou vinou ocitli v těžké životní situaci. Současná krize dopadá velmi tvrdě i na ně. Kvůli výskytu koronaviru je omezen provoz některých azylových domů i center sociálních služeb. Pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel a dobrovolnictví mají Piráti v krvi a nejinak je tomu i v době koronavirové. Ve Frýdku-Místku proto Piráti ve spolupráci s aktivisty z Food not Bombs pořádají potravinovou sbírku pro potřebné.

<hr />

„Přemýšleli jsme, jak lidem bez domova nebo v bytové nouzi v téhle těžké době pomoci. Na podzim každoročně přichází období, které je pro ně nejhorší. Venku přituhuje a kromě hladu tak často bojují o přežití i kvůli počasí. Symbolicky o prvním adventním víkendu pro ně spolupořádáme sbírku potravin a budeme rádi za každého, kdo se zapojí. Téměř všichni míváme doma potraviny, které mohou jiným pomoci přežít a včas se spotřebovat,“

uvedla Michaela Davidová, která sbírku za Piráty organizuje.

Piráti sbírku pořádají společně s Food not Bombs (Jídlo místo zbraní), skupinou mladých aktivních lidí z Frýdku-Místku, která se recyklaci a distribuci jídla potřebným dlouhodobě věnuje. Pravidelně jednou za 14 dní vaří a rozdávají teplé jídlo na ulici lidem v nouzi.

Přispět do sbírky a darovat potraviny pro potřebné můžete v sobotu 28. listopadu 2020 mezi 14.00 a 17.00 hodin, sběrné místo bude v altánku v Sadech Bedřicha Smetany.

„Budeme se snažit vyjít lidem maximálně vstříc, takže po předchozí domluvě je možné i individuální předání. Sbírka bude probíhat za aktuálních bezpečnostních a hygienických podmínek. Prosíme všechny dárce, aby měli zakrytá ústa a nos a dodržovali rozestupy 2 metry,“

dodává Pirát Cyril Koky.

Potraviny, které je vhodné darovat jsou olej, těstoviny, rýže, rajský protlak, koření (majoránka, kmín, kari, paprika, pepř, sůl), luštěniny (klasické suché: fazole, čočka, hrách), sojové maso: granulát, kousky, případně trvanlivé jídlo, které se dá jíst bez ohřívání, a které mohou dobrovolníci přibalit do balíčku: lunchmeat, rybičky, paštiky apod.

Kontaktní osoba pro potravinovou sbírku: Cyril Koky, +420 604 442 914, cyril.koky@pirati.cz

Děkujeme, že pomáháte!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.