Lukáš Chlebik: „Na komise nechodím na kafe, ale proaktivně předkládám návrhy“

13. září 2020
Lukáš Chlebik: „Na komise nechodím na kafe, ale proaktivně předkládám návrhy“

Ostrava, 13. září 2020 – Lukáš Chlebik z Českého Těšína, jeden z kandidátů do nadcházejících krajských voleb, je členem finančního výboru a dvou komisí rady města – Komise pro územní rozvoj a majetková a Komise kultury a společenského života. V obou komisích se již téměř dva roky snaží proaktivně předkládat návrhy, které po odsouhlasení komise putují formou doporučení k radě města. „Na komise nechodím na kafe. Snažím se proaktivně předkládat návrhy, které mají smysl a které mohou alespoň trochu vylepšit život ve městě,“ říká Lukáš, člen Pirátské strany.

<hr />

V rámci Komise pro územní rozvoj a majetkové se Lukáš zabýval například sjednocením vzhledu městského mobiliáře, doplněním popelníků u nových nerezových odpadkových košů, instalací bytelného odpadkového koše do oblasti s ohništěm „Indiánka“ nebo opravou poškozeného a chybějícího zábradlí v příměstském lese Hrabina. Pro všechny tyto návrhy získal Lukáš kladné stanovisko komise a instalace odpadkového koše do oblasti „Indiánka“ nebo opravu poškozeného zábradlí v lese Hrabina město již realizovalo.

Lukáš nezahálí ani v Komisi kultury a společenského života. Navrhoval například lepší propagaci společenských akcí a festivalů, umístění zajímavých exponátů, jako jsou např. sochy a plastiky, na strategická, frekventovaná místech, instalaci výstavních panelů na Náměstí ČSA nebo vytvoření plánu atraktivních akcí pro oživení českotěšínského náměstí. I pro tyto návrhy získal podporu komise.

„I přes kladné stanovisko komise nemusí být všechny návrhy nakonec realizovány. Jedná se o doporučení radě, která může mít jiný názor, plány nebo priority. U některých dalších návrhů jsem podporu komise nezískal. Přesto budu dále proaktivní a pokračovat v předkládání návrhů,“

uzavřel Lukáš, který se také významnou měrou zasloužil o to, že Český Těšín zavedl službu Mobilní rozhlas.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.