Martin (Tomášek) jde do senátu

1. června 2020
Martin (Tomášek) jde do senátu

Ostrava, 1. června 2020 – Odvážně a s pokorou. S tímto heslem se chce o senátorské křeslo za volební obvod Ostrava-město ucházet porubský místostarosta pro vzdělávání Martin Tomášek. Spojení pokory vůči tradici a odvahy při prosazování nových cest odpovídá jeho vizi moderní politiky. S nadsázkou si proto do kampaně nasazuje klobouk Indiany Jonese jako symbolu vlastností, které nás okouzlovaly na filmovém plátně, ale jimž bychom chtěli zůstat věrni i v reálném životě.

<hr />

Martin Tomášek je pirátským místostarostou pro vzdělávání a prevenci kriminality v Ostravě-Porubě. Zároveň působí na Ostravské univerzitě, kde připravuje budoucí učitele. Díky této dvojroli může sledovat současný stav školství a podporovat moderní metody na různých úrovních, od mateřské školy po vysokou. Jaká je jeho vize českého vzdělávání? Školy otevřené všem dětem i rodičům. Sebevědomí, dobře připravení a ohodnocení učitelé vedoucí své žáky k aktivnímu přístupu k řešení problémů a k všestrannému rozvoji. Ředitelé jako pedagogičtí lídři citliví vůči měnícím se společenským potřebám a pedagogickým trendům.

{% asset 'https://a.pirati.cz/moravskoslezsky/img/posts/martin-tomasek2.jpg' alt='Martin Tomášek, kandidát do Senátu za Piráty.' %}

Martin Tomášek, kandidát do Senátu za Piráty.

„Pandemie názorně předvedla, jak důležitá je naše adaptabilita, naše odolnost. Ve školství zdůraznila hodnotu promyšlené spolupráce všech aktérů, směrem k přírodě ukázala, jak vysokou cenu zaplatíme, když ji budeme přehlížet a ničit. A odhalila také, že ke skutečnému, ne jen předstíranému řešení problémů potřebujeme svobodnou a demokratickou společnost. Senát je jedním z jejích hlavních pilířů,“

je přesvědčen Martin Tomášek.

Cestu Martina Tomáška do Senátu můžete sledovat na jeho Facebooku martindosenatu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.