Martin (Tomášek) jde do senátu

Martin (Tomášek) jde do senátu

Ostrava, 1. června 2020 – Odvážně a s pokorou. S tímto heslem se chce o senátorské křeslo za volební obvod Ostrava-město ucházet porubský místostarosta pro vzdělávání Martin Tomášek. Spojení pokory vůči tradici a odvahy při prosazování nových cest odpovídá jeho vizi moderní politiky. S nadsázkou si proto do kampaně nasazuje klobouk Indiany Jonese jako symbolu vlastností, které nás okouzlovaly na filmovém plátně, ale jimž bychom chtěli zůstat věrni i v reálném životě.


Martin Tomášek je pirátským místostarostou pro vzdělávání a prevenci kriminality v Ostravě-Porubě. Zároveň působí na Ostravské univerzitě, kde připravuje budoucí učitele. Díky této dvojroli může sledovat současný stav školství a podporovat moderní metody na různých úrovních, od mateřské školy po vysokou. Jaká je jeho vize českého vzdělávání? Školy otevřené všem dětem i rodičům. Sebevědomí, dobře připravení a ohodnocení učitelé vedoucí své žáky k aktivnímu přístupu k řešení problémů a k všestrannému rozvoji. Ředitelé jako pedagogičtí lídři citliví vůči měnícím se společenským potřebám a pedagogickým trendům.

Martin Tomášek, kandidát do Senátu za Piráty.

Martin Tomášek, kandidát do Senátu za Piráty.

„Pandemie názorně předvedla, jak důležitá je naše adaptabilita, naše odolnost. Ve školství zdůraznila hodnotu promyšlené spolupráce všech aktérů, směrem k přírodě ukázala, jak vysokou cenu zaplatíme, když ji budeme přehlížet a ničit. A odhalila také, že ke skutečnému, ne jen předstíranému řešení problémů potřebujeme svobodnou a demokratickou společnost. Senát je jedním z jejích hlavních pilířů,“

je přesvědčen Martin Tomášek.

Cestu Martina Tomáška do Senátu můžete sledovat na jeho Facebooku martindosenatu.


Úvodní obrázek zdroj: Jaroslav Kocián [CC BY-NC-SA 4.0].


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články