Město Ostrava investuje do rozvoje sportu téměř 10 milionů korun

8. února 2022
Město Ostrava investuje do rozvoje sportu téměř 10 milionů korun

Ostrava, 08.února 2022 – Ostrava je město sportu. To ví i „sportovní“ náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová, která dlouhodobě usiluje o podporu sportovních klubů, výstavbu sportovní infrastruktury a její rozšíření do všech částí Ostravy. Stejně jako v minulých letech, i letos město vyčlenilo město nemalé prostředky na podporu sportu. Zastupitelstvo města na svém lednovém zasedání schválilo finanční podporu 9 980 tisíc korun na celkem 22 projektů.

<hr />

Nově mohou žadatelé financovat také projektovou dokumentaci sportovišť, dotační program v této formě je novinkou. Zastupitelé jej schválili na zářijovém zasedání loňského roku. Město podporuje sportovní infrastrukturu dlouhodobě, od roku 2018 bylo v rámci předchozího dotačního programu podpořeno 35 projektů téměř 14 miliony korun, od letošního roku se systém dotací více optimalizoval.

„Možnost zažádat o financování projektové dokumentace byla pro sportovní kluby nezbytná. Aby získaly potřebnou finanční pomoc na rekonstrukce či stavby od Národní sportovní agentury nebo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, potřebují mít kluby precizně zpracované podklady. Díky projektové dokumentaci na zmíněné dotace dosáhne větší množství klubů a tím dojde ke zvýšení dostupnosti ostravské sportovní infrastruktury. S ohledem na kvalitu projektů jsme navýšili poskytnutou celkovou částku dotací na téměř deset milionů korun, byť jsme pro tento účel původně vyčlenili šest milionů. Investice pomohou zkvalitnit zázemí klubů a mnohdy významně přispějí k ušetření nákladů na provoz,“

vysvětluje Andrea Hoffmannová.

Stavebních úprav se brzy dočká zázemí Florbalového klubu Ostrava, kde se bude opravovat střecha či vzduchotechnika. Lukostřelecká hala v Mariánských Horách projde rozsáhlou opravou vytápění, baseballové hřiště v Porubě čeká nové oplocení či výstavba dětského hřiště s umělým povrchem pro baseball a softball. Fotbalový klub Odra Petřkovice, Tělocvičná jednota Sokol Poruba a další mohou využít zmiňovaného financování projektové dokumentace pro rekonstrukci zázemí a výstavbu sportovní haly.

Mezi úspěšně dokončené projekty patří například rozšíření sportovního areálu Hošťálkovice, nová střešní krytina loděnice, úprava kolbiště v areálu jezdeckého klubu nebo nová podlaha ve sportovní hale v Ostravě-Porubě.

Všechny podpořené projekty mají jedno společné – na jejich konci je radost z pohybu a sportovních zážitků.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.