Moravskoslezští Piráti si zvolili čelo kandidátky do krajských voleb

Moravskoslezští Piráti si zvolili čelo kandidátky do krajských voleb

Ostrava, 9. ledna 2020 – Piráty v Moravskoslezském kraji povede Zuzana Klusová, která je místopředsedkyní krajského sdružení a zastupitelkou v Karviné. Dlouhodobě se věnuje mediálnímu poradenství a PR především v neziskové sféře. Do čela kandidátky byli dále zvoleni Arnošt Žídek, vysokoškolský pedagog z Ostravy a spoluzakladatel Math Support Centre pro výuku matematiky na VŠB, Jan Nezhyba, havířovský zastupitel a garant Pirátů pro oblast životního prostředí, Jiří Demel, IT manažer z Příboru a dlouholetý člen krajského předsednictva a Leonard Varga, frýdeckomístecký zastupitel s odpovědností za gesci dopravy. Piráti o tom v prosinci rozhodli v elektronické volbě. Další místa kandidátky si členská základna zvolí v polovině ledna.


Volby do krajských zastupitelstev se uskuteční letos na podzim. Pro Piráty je to velká výzva. Do minulých krajských voleb v roce 2016 totiž zasáhli minimálně a v kraji dosud nemají žádného zástupce.

„Od té doby jsme výrazně posílili a komunální volby ukázaly, že voličskou základnu a podporu v kraji máme. Každý mandát pro nás bude úspěchem. Čím více jich bude, tím snáze budeme prosazovat naši vizi rozvoje kraje. Hlavním tématem bude transformace průmyslového regionu na kraj rozmanitější, propojenější a bohatší. Bohatší nejen ve smyslu finančním, ale především bohatším na příležitosti. Nechceme, aby za nimi museli lidé odjíždět jinam. K tomu by nám měly pomoci investice do inovací a chytrých řešení, ale také do rozvoje vzdělávání zaměřeného na flexibilitu a kreativitu. Postupující digitalizace a robotizace v průmyslu bude totiž klást vyšší nároky právě na tyto kompetence,”

uvádí nově zvolená lídryně Zuzana Klusová.


Úvodní obrázek zdroj: Zuzana Klusová [CC BY-NC-SA 4.0].


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články