Ostrava pokračuje v rozšiřování sítě sportovišť, v Třebovicích vznikne nová dvoupodlažní hala

3. února 2021
Ostrava pokračuje v rozšiřování sítě sportovišť, v Třebovicích vznikne nová dvoupodlažní hala

Ostrava, 3. února 2021 – Dostupný sport pro všechny. Takovou vizi od začátku svého působení v křesle náměstkyně primátora pro sport razí Pirátka Andrea Hoffmannová. Systematicky v rámci svého resortu směřuje investice do sportovní infrastruktury, která rozšíří možnosti sportování a aktivní trávení volného času pro co nejvíce Ostravanů. Po Krásném Poli a Nové Bělé teď město plánuje výstavbu další menší sportovní haly, tentokrát v Ostravě-Třebovicích. Hala poskytne zázemí zejména pro volejbal, florbal, badminton, házenou nebo gymnastiku.

<hr />

„Zatímco předešlé realizace stály shodně kolem padesáti milionů korun, třebovický projekt bude větší, celkové náklady odhadujeme na 110 milionů korun. 50 milionů korun chceme získat z dotačního programu Národní sportovní agentury, o další náklady se podělí město s městským obvodem. Teď čekáme na vyrozumění o dotaci, v případě schválení může hala stát do 18 měsíců,“

uvedla náměstkyně primátora pro sport Andrea Hoffmannová.

Nová moderní hala bude hostit soutěže ve volejbalu, házené, florbalu a badmintonu, k tréninkům jí budou využívat sportovní kluby a jednoty. Svůj prostor v ní bude mít také klub moderní gymnastiky, který se účastní krajských soutěží i mistrovství republiky. Hala bude mít ideální dopravní dostupnost a nabídne hlediště s kapacitou 200 míst.

„Od Třebovic jsme převzali projekt, který obvod připravil a dovedl až do fáze zpracované dokumentace pro provedení stavby. Jde o dvoupodlažní budovu se zázemím pro sportující, nechybí ani malá konferenční místnost. V dopoledních hodinách o ni už projevila zájem také Vysoká škola báňská,“

vysvětlila Andrea Hoffmannová.

Nejde o zdaleka poslední investici města do sportovní infrastruktury, v tomto roce chystá například ještě výstavbu haly na Slezské Ostravě a podílet se má také na významném projektu víceúčelové míčové haly. Město také mapuje lokality pro výstavbu sítě venkovních workoutových hřišť.

„I když se letos v městském rozpočtu v souvislosti s pandemickou krizí spíše škrtá, investice do sportovišť pokračují dál. V současné situaci naopak představují cestu, jak znovu nastartovat ekonomiku a nabídnout lidem ve městě široké spektrum možností pro sportovní vyžití, až se rozvolní vládní opatření. Ostrava je město sportu, tuto jeho image chceme navzdory těžké době udržet a dále posilovat,“

dodává Andrea Hoffmannová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.