Piráti chtěli po Ťokovi objasnit další kroky po zrušení výsledku tendru na mýtné

Piráti chtěli po Ťokovi objasnit další kroky po zrušení výsledku tendru na mýtné

Piráti oceňují rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým zrušil výsledek výběrového řízení na vybudování a provoz systému na výběr elektronického mýta po roce 2019. S tendrem byla spojená řada otázek, které nebyly dodnes zodpovězené. Odpovědnost podle strany leží na ministru dopravy Danu Ťokovi, po kterém chtěli na dnešní schůzce Kontrolního výboru Piráti objasnit, jak bude postupovat.

„Je jasné, že se jedná o značnou komplikaci. Chtěli jsme od ministra Ťoka dnes vědět, jaký má plán B a jak se vypořádá s výtkami, které obdržel,” uvedl Pirát Lukáš Černohorský, místopředseda Kontrolního výboru. „Na dnešní schůzce Kontrolního výboru jsem vznesl otázku, zda není pro stát vhodnější, aby systém výběru mýtného provozoval stát, což Ministerstvo dopravy nakonec připustilo,” dodal Černohorský.

„Pokud se pouštíme do tendru s takovým rozsahem a dopadem na dopravu, není možné, aby kolem něho panovalo tolik nejasností,“ okomentoval zrušení výsledku tendru na mýto pirátský poslanec Ondřej Polanský, místopředseda Podvýboru pro dopravu. „Ihned po zveřejnění rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže jsem požádal Hospodářský výbor, aby problém tendru na nový systém projednal. Zabývat se tím ale nakonec bude Poslanecká sněmovna na příští schůzi. Piráty bude zajímat především hospodárnost celého záměru,” dodal Polanský.

Jednou z klíčových věcí, která budila negativní ohlasy jak mezi odbornou veřejností, tak zástupci měst a obcí, bylo stanovení zpoplatnění dodatečných 900 km silnic I. třídy. Proč byl právě takový rozsah zvolen, nebylo během celého procesu objasněno.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.