Piráti podají podnět na prošetření: Za včerejším masivním únikem oxidu síry jsou podle nich laguny Ostramo

Piráti podají podnět na prošetření: Za včerejším masivním únikem oxidu síry jsou podle nich laguny Ostramo

Včera v Ostravě neuvěřitelným způsobem vzrostla hodinová koncentrace oxidu siřičitého v ovzduší. Obyvatelé centra Ostravy a městské části Fifejdy skokové zhoršení smogové situace doslova pocítili na vlastní kůži, když se vzduchem šířil nepříjemný zápach. Oficiálně je zdroj tohoto enormního znečištění neznámý, s tím ale Piráti nesouhlasí. ”Cítíme jako velmi důležité upozornit na to, že podobná situace už tu jednou byla a rozhodně zdroj těchto emisí nezůstal neznámý. Myslíme si, že příčinou je opět s největší pravděpodobností problém s lagunami Ostramo,” prohlásil garant pro životní prostředí pirátské strany Jan Nezhyba. Je potřeba prošetřit, zda a jaká činnost probíhala na lagunách v inkriminované době. Vzhledem k vysokým koncentracím oxidu síry a ohrožení zdraví obyvatel se nelze smířit s tím, že pachatel zůstane neznámý. Podáme proto pod taktovkou našeho garanta pro životní prostředí podnět k prošetření na Českou inspekci životního prostředí,” upřesnil další kroky Pirátů David Witosz, předseda místní sdružení MOaP.

Piráti na problém s nevhodným nakládáním a technologií odtěžování kalů opakovaně upozorňovali i v mediích. V příštím týdnu Piráti plánují vydat stínovou pirátskou zprávu o stavu životního prostředí v kraji. Ta bude oponovat pozitivnímu hodnocení ministerstva. Fakt, že se stav ovzduší nezhoršil, ale zůstává více méně stejný, totiž ministerstvo považuje za dobrou zprávu. To Piráti ale rozhodně ne! Situace je dlouhodobě kritická a to, že se ji nedaří výrazně zlepšit je skandální a nikoliv uspokojivé.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.