Mgr. Alena Klocová

Alena Klocová (* 26. ledna 1968) se narodila v Karviné, kde vystudovala gymnázium se zaměřením na pedagogiku a psychologii, na což navázala studiem oboru čeština a francouzština na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je šťastně rozvedená a má dospělou dceru.

Po absolutoriu VŠ se vrátila zpět do Karviné, kde žije dodnes. Má dlouholeté zkušenosti s projekty v oblasti regionálního rozvoje, měkkými i investičními, spolufinancovanými z národních zdrojů i EU, od r. 1994 pracovala pro Svazek měst a obcí okresu Karviná, byla finanční manažerkou Fondu mikroprojektů české části Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński, byla součástí týmu realizujícího v 8 obcích významný vodohospodářský projekt „Revitalizace povodí Olše“. Od r. 2016 je manažerkou Centra společných služeb pro 16 obcí Sdružení obcí Jablunkovska, jehož je současně tajemnicí. Volný čas věnuje kulturním aktivitám, mezi nimiž dominuje hudba a film, a po komplikovaném úrazu se celoživotní sportovkyně znovu učí skákat přes kaluže.

Do komunální politiky se rozhodla vstoupit, protože ji dlouhodobě zneklidňuje povážlivé zhoršování mezilidských vztahů. Její motto: „Kdo chce, hledá způsoby“.

  Piráti a Starostové
 

CHCI VĚDĚT VÍCE