Michal Najvárek

JAVA programátor

Michal Najvárek (*1977) je členem Pirátské strany od roku 2014, nicméně jeho zvýšenou aktivitu lze zaznamenat až v posledních letech. Původně pochází z Havířova, ale zhruba v 13 letech se přestěhoval do Šenova, kde v roce 2018 založil šenovskou buňku pirátů.

Původně se vyučil strojním zámečníkem, ale od malička jej to táhlo k počítačům, takže si dodělal maturitu na Střední ekonomické škole a vzápětí při zaměstnaní začal studovat Aplikovanou informatiku na Ostravské univerzitě, kterou ale nedokončil. Dál přednost rodině a postavil si svépomoci dům. Na Ostravské univerzitě působí jako JAVA programátor ve vývoji již více jak 10 let dodnes. Od roku 2020 je členem výboru MSK Kultury a památkové péče.

O politiku se zajímá od svých 25-ti let. Zpočátku na bázi občanské angažovanosti, kdy se zapojoval do aktivit organizací proti korupci, tak i dobrovolnými aktivitami. Dlouhodobě však vystupuje proti autorskému zákonu a rovněž se zajímá o ekologická témata.

Michala baví hudba natolik, že pořádá koncerty a píše pro undergroundový webový portál, kde je zároveň šéfredaktorem. Rád cestuje, čte a občas i maluje. Pro piráty pracuje v KETu Kultury a Památkové péči a velice skromně jako součást TO MSK.

Michal Najvárek

Pirátská strana


Lidé

Ing. Jiří Rajnoch
Ing. Jiří Rajnoch zastupitel městského obvodu Poruba
Mgr. Marian Babic
Mgr. Marian Babic 2. místopředseda krajského sdružení Moravskoslezského kraje
Mgr. Arnošt Žídek, Ph.D.
Mgr. Arnošt Žídek, Ph.D. zastupitel Moravskoslezského kraje, zastupitel městského obvodu Ostrava-Jih, předseda komise kulturní a školské Ostravy-Jihu
Poznejte celý náš tým