Bílovec, 22. října 2022 – Město Bílovec nové vedení, na ustavujícím zasedání o něm rozhodli zastupitelé. Do čela města zvolili starostu Martina Holuba (Bílovecké spolky), historicky první pirátskou místostarostkou se stala Tereza Grabcová Hozová. Koalici dále tvoří zástupci KDU-ČSL, ANO a Nezávislých.

<hr />

Tereza Grabcová Hozová kandidovala pod pirátskou vlajkou poprvé, přesto získala nejvyšší počet hlasů na pirátské kandidátce a skočila ze třetího na první místo. Stala se tak vůbec první pirátskou zastupitelkou v Bílovci a zároveň byla zvolena do křesla místostarostky.

V nové roli bude mít na starost rozvoj města, moderní technologie, smart city, školství a kulturu. Jako architektka se chce zaměřit na proměnu veřejného prostoru a rozvoj městského bydlení. Je autorkou návrhu bílovecké křížové cesty.

Završením povolebního vyjednávání je podpis koaliční smlouvy. Piráti tak formálně potvrdili ústní dohody se svými koaličními partnery.

„Jako Pirátka budu dbát na otevřenou transparentní radnici. Jsem ráda, že zveřejněná koaliční smlouva jasně deklaruje náš záměr nic občanům neskrývat,“

uvedla Tereza Grabcová Hozová.

Koaliční smlouvu a programové prohlášení si můžete přečíst ZDE.