Fajne školní bistro dál zlepšuje úroveň školního stravování

Fajne školní bistro dál zlepšuje úroveň školního stravování

Ostrava, 7. listopadu 2021 – Známý ostravský šéfkuchař David Valíček, který má za sebou kulinářské zkušenosti z celého světa, pokračuje ve své gastro krasojízdě po ostravských základních školách. Díky projektu Fajne školní bistro již třetím rokem kultivuje prostředí školních jídelen. Projekt iniciovala ostravská náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová, kterou dlouhodobě úroveň českého školního stravování trápila.

<hr />

Naposledy své kuchařské umění David Valíček předával kuchařkám v jídelně ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova v Ostravě-Hrabůvce. Jak takový mentoring probíhá? Šéfkuchař po vzoru televizních kulinářských show zábavnou formou personálu v kuchyni poradí s organizací, přípravou pokrmů a jejich servírováním.

Děti si tentokrát pochutnaly na doslova vymazleném menu. Jako předkrm se podávaly Fish and Chips, následované hlavním chodem složeným z kuřecí rolády, ratatouille a zapečeného bramborového pyré, doplněné lahodným salátem Panzanella.

„Reakce ze všech škol, které zatím David Valíček navštívil, jsou nadšené. Pro kolektivy školních jídelen je inspirativní, přináší zajímavé zkušenosti a nový pohled na školní stravování. Některá menu školy zařadily do svého jídelníčku. Zájem projevují i další školská zařízení, proto v projektu tomto školním roce dále pokračujeme. Město také chystá vydání kuchařky se školními recepty sestavenými Davidem Valíčkem,“

říká Andrea Hoffmannová.

Mentoring již proběhl na ZŠ I. Sekaniny v Porubě, ZŠ Matiční v Moravské Ostravě, ZŠ Šeříkově ve Výškovicích, ZŠ A. Hrdličky v Porubě a ZŠ Srbské ve Výškovicích. Do konce roku jsou v Davidově hledáčku ještě tyto školy:

  • 18.11.2021 ZŠ F. Formana 45, Ostrava-Dubina
  • 02.12.2021 ZŠ a MŠ Březinova 52, Ostrava-Zábřeh

Připomeňme, že stejně jako kuchařky ze školních jídelen se musí i David Valíček při svém školním vaření vejít do norem a tabulek a respektovat nutriční doporučení a spotřební koš.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.