Fajne školní bistro dál zlepšuje úroveň školního stravování

Fajne školní bistro dál zlepšuje úroveň školního stravování

Ostrava, 7. listopadu 2021 – Známý ostravský šéfkuchař David Valíček, který má za sebou kulinářské zkušenosti z celého světa, pokračuje ve své gastro krasojízdě po ostravských základních školách. Díky projektu Fajne školní bistro již třetím rokem kultivuje prostředí školních jídelen. Projekt iniciovala ostravská náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová, kterou dlouhodobě úroveň českého školního stravování trápila.

<hr />

Naposledy své kuchařské umění David Valíček předával kuchařkám v jídelně ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova v Ostravě-Hrabůvce. Jak takový mentoring probíhá? Šéfkuchař po vzoru televizních kulinářských show zábavnou formou personálu v kuchyni poradí s organizací, přípravou pokrmů a jejich servírováním.

Děti si tentokrát pochutnaly na doslova vymazleném menu. Jako předkrm se podávaly Fish and Chips, následované hlavním chodem složeným z kuřecí rolády, ratatouille a zapečeného bramborového pyré, doplněné lahodným salátem Panzanella.

„Reakce ze všech škol, které zatím David Valíček navštívil, jsou nadšené. Pro kolektivy školních jídelen je inspirativní, přináší zajímavé zkušenosti a nový pohled na školní stravování. Některá menu školy zařadily do svého jídelníčku. Zájem projevují i další školská zařízení, proto v projektu tomto školním roce dále pokračujeme. Město také chystá vydání kuchařky se školními recepty sestavenými Davidem Valíčkem,“

říká Andrea Hoffmannová.

Mentoring již proběhl na ZŠ I. Sekaniny v Porubě, ZŠ Matiční v Moravské Ostravě, ZŠ Šeříkově ve Výškovicích, ZŠ A. Hrdličky v Porubě a ZŠ Srbské ve Výškovicích. Do konce roku jsou v Davidově hledáčku ještě tyto školy:

  • 18.11.2021 ZŠ F. Formana 45, Ostrava-Dubina
  • 02.12.2021 ZŠ a MŠ Březinova 52, Ostrava-Zábřeh

Připomeňme, že stejně jako kuchařky ze školních jídelen se musí i David Valíček při svém školním vaření vejít do norem a tabulek a respektovat nutriční doporučení a spotřební koš.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.