Lídryní Pirátů v Ostravě bude na podzim Andrea Hoffmannová. Ostravští Piráti vybrali poprvé jako kandidátku na primátora ženu

14. dubna 2022
Lídryní Pirátů v Ostravě bude na podzim Andrea Hoffmannová. Ostravští Piráti vybrali poprvé jako kandidátku na primátora ženu

Ostrava, 14. dubna 2022 – Ostravští piráti si před Velikonocemi zvolili svou lídryni do podzimních komunálních voleb. Třetí nejsilnější koaliční strana v Ostravě rozhodla, že do souboje o post primátora vyšle úspěšnou komunální političku Andreu Hoffmannovou. Současná náměstkyně pro školství a sport v Ostravě potvrdila roli favoritky, když vyhrála již v prvním kole.

<hr />

Na posty kandidátů na primátora navrhovala členská základna Andreu Hoffmannovou a ostravského radního Davida Witosze, který byl lídrem Pirátů v Ostravě před 4 lety. I když se David Witosz nakonec své kandidatury vzdal a namísto toho se rozhodl kandidovat na starostu v Moravské Ostravě, nespadlo Andree Hoffmannové vítězství jednoduše do klína.

Pirátské primárky jsou velmi demokratické a mají svá přísná pravidla. Každý kandidát musí projít minimálně prvním kolem primárek a získat akceptaci členské základny. To znamená dostat přes 50 % hlasů.

První slova vítězky

Andrea Hoffmannová v prvním kole hlasování, které probíhá u Pirátů zásadně online, získala 71 % všech hlasů.

„Chtěla bych poděkovat všem členům, kteří ve mě vložili důvěru a zároveň poblahopřát všem kandidátům, kteří stejně jako já uspěli již v prvním kole. Letošní pirátské primárky ukázaly, že v Ostravě máme v komunální politice velmi silné osobnosti a za to jsem moc ráda,”

říká nová lídryně ostravských Pirátů.

Své vítězství bere Andrea Hoffmannová především jako velký závazek.

„V posledních parlamentních volbách jsme jako strana moc úspěšní nebyli. Na druhou stranu Piráti pravidelně vyhrávají studentské volby, takže jde o to využít náš potenciál. Je jasné, že budoucnost stojí na naší straně.”

Ve dvou obvodech rozhodne až druhé kolo

Pirátské primárky současně probíhaly také v 5 dalších ostravských obvodech. Kromě Andrey Hoffmannové uspěli v prvním kole ještě David Witosz v Moravské Ostravě, Pavlína Polášková v obvodu Ostrava-Jih a Zuzana Kolaříková v městské části Slezská Ostrava.

V Ostravě Porubě i v Mariánských Horách prošli do druhého kola oba kandidáti. V čele souboje jsou v Porubě Martina Dušková, která zatím vede nad Jiřím Rajnochem, a v Mariánských Horách Jarda Hořejší, který získal větší podporu než Adam Piechowicz. O lídrech v obou obvodech bude muset rozhodnout druhé kolo.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.