Lukáš Černohorský povede moravskoslezské Piráty do voleb 2021

Lukáš Černohorský povede moravskoslezské Piráty do voleb 2021

Ostrava, 21. prosince 2020 – Lídrem moravskoslezských Pirátů pro sněmovní volby 2021 byl zvolen poslanec Lukáš Černohorský, který tak obhájil pozici lídra z posledních voleb do dolní komory Parlamentu. Lukáš Černohorský neměl protikandidáta a hlasování dopadlo jeho jasným vítězstvím, kdy ho podpořilo 94% hlasujících členů krajského sdružení.

<hr />

„Děkuji za takto silný mandát a udělám vše proto, aby Piráti byli pro voliče v Moravskoslezském kraji jasnou volbou. Za dobu své existence jsme mnohokrát prokázali, že jsme schopni odpovědně vládnout. Já proto pevně věřím, že se naše práce ve Sněmovně, v obcích i na kraji projeví na rostoucí důvěře voličů a příští rok získáme v Moravskoslezském kraji více než dva současné poslance,“

komentuje své zvolení Lukáš Černohorský.

Lukáš Černohorský ve Sněmovně zaujal především svým působením ve Vyšetřovací komisi k OKD, jejíž vznik Piráti iniciovali a Černohorský byl zvolen jejím předsedou. Podrobnosti o výsledcích vyšetřovací komise můžete najít na webu okd.pirati.cz. Tématu těžby černého uhlí se věnuje také mimo Sněmovnu. V rámci Poslanecké sněmovny uspořádal několik setkání u kulatého stolu k uzavření dolu Frenštát, kde se mu ve spolupráci s beskydskými obcemi podařilo dojednat s OKD harmonogram definitivního uzavření a zasypání dolu Frenštát.

Ve Sněmovně se věnuje také oblasti památkové péče.

„K tématu ochrany památek mě přivedl boj za záchranu historických budov Ostravica-Textilia, už před dlouhými 9 lety jsem se stal mluvčím petičního výboru za jejich zachování. V současnosti chceme prosadit větší ochranu památek skrze posílení odborné složky a odstranění tzv. dvojkolejnosti památkové péče,“

vysvětluje novopečený lídr moravskoslezských Pirátů.

Lukáš Černohorský se dále věnuje oblasti snižování nákladů státní správy v rámci Kontrolního výboru. Snaží se prosadit posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu tak, aby mohl kontrolovat také statutární města, veřejnoprávní média a další státní instituce. V tuto chvíli je ústavní změna zákona rozšiřující pravomoci NKÚ projednávána v Senátu.

Jako místopředseda poslaneckého klubu má na starosti organizaci jednání klubu a koordinaci poslaneckého klubu při hlasováních. Je také členem Výboru pro evropské záležitosti, kde se stěžejně zabývá dotačními programy a legislativou směřující z EU.

„Bude to náročný volební rok, ale věřím, že to díky všem Pirátům, Pirátkám a nadšencům, kteří nám pomáhají tvořit odpovědnou politiku, zvládneme s úspěchem a Ivan Bartoš se stane historicky prvním pirátským premiérem,“

uzávírá jednička kandidátky.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.