Město Ostrava přispěje na Ukrajinu celkem 15 miliony korun

10. března 2022
Město Ostrava přispěje na Ukrajinu celkem 15 miliony korun

Ostrava, 10. března 2022 – Město Ostrava pokračuje v podpoře těžce zkoušené Ukrajiny. Kromě probíhající materiální pomoci a poskytnutí ubytovacích kapcit nyní ze svého rozpočtu vyčlenila finanční zdroje ve výši 15 000 000 korun. Dřívější rozhodnutí rady města dnes schválili zastupitelé na mimořádném jednání.

<hr />

Finanční pomoc je alokována tam, kde je to momentálně nejvíc potřeba: * 5 milionů korun je určeno na humanitární pomoc na Ukrajině, peníze budou poukázány Fondu humanity Český červený kříž a charitativní organizaci Člověk v tísni. * 5 milionů korun poputuje na pomoc uprchlíkům v Ostravě. * 5 milionů korun je určeno na podporu ukrajinské vlády při nákupu obranného vojenského materiálu.

Poděkování patří pirátským i všem dalším zastupitelům, kterým není osud Ukrajinců a nedobrovolných uprchlíků lhostejný a zvedli ruku pro pomoc Ukrajině.

Velký dík si zaslouží také všichni lidé a dobrovolníci, kteří pomáhají! Sběrné místo materiální pomoci v Ostravě doslova zavalili vlnou solidarity, zamířilo tady už víc jak 2 100 dárců a první dary směřovaly k potřebným hned první den.

Magistrát města Ostravy rovněž rozhodl o prominutí místního poplatku z ubytování pro ukrajinské uprchlíky. Materiální pomoc byla, je a nadále bude distribuována k potřebným cestou Českého červeného kříže.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.