Milostivé léto v Ostravském pirátském centru: Piráti poradí, jak se zbavit exekucí jednou provždy!

Milostivé léto v Ostravském pirátském centru: Piráti poradí, jak se zbavit exekucí jednou provždy!

Ostrava, 14. ledna 2022 – Milostivé léto je akce, díky níž mohou lidé v exekuci ušetřit a vymanit se ze svých závazků. Až do 28. ledna 2022 mají jedinečnou šanci, jak se zbavit exekucí vůči státu, kraji, obci či jejich většinově vlastněným organizacím. Umožňuje dlužníkům ušetřit desítky tisíc korun, protože jim odpouští všechny úroky a další poplatky. Stačí zaplatit původní dluh a poplatek 908 Kč exekutorovi. Tématu exekucí se dlouhodobě věnuje pirátská senátorka a právnička Adéla Šípová, která v rámci akce Milostivé léto poskytuje bezplatné konzultace. Na její aktivity navazují i Piráti z našeho kraje.

<hr />

Dva krajští zastupitelé Pirátů si v úterý 18. ledna pro všechny, které trápí exekuce, vyhradili konzultační hodiny pro veřejnost. Od 15.00 do 18.00 budou sociální pracovnice Martina Dušková a právník Ondřej Ručka připraveni pomoct lidem v nouzi s vyplněním žádostí. Spolu s nimi bude online přítomna i Adéla Šípová. Podrobnější informace o akci Milostivé léto najdete také na jejím webu.

„Náš kraj patří k jednomu s nejvyšším podílem zadlužených, jsme na 3. místě v procentu exekucí na obyvatele hned po Ústeckém a Karlovarském kraji. V exekucích je u nás přes 100 tisíc lidí, z toho 8 tisíc seniorů a vychází to v průměru na 6 exekucí na dlužníka. Milostivé léto je pro tyto lidi skvělá příležitost, jak se dostat z dluhových pastí. Jsme si ale vědomi toho, že ne každý splní podmínky a na odpuštění části dluhu dosáhne. Proto jsme připraveni konzultovat se zájemci i jiné možnosti, jak s dluhy zatočit a na koho se obrátit.“

vysvětluje krajská zastupitelka Martina Dušková.

„Všem, kteří se s exekucemi potýkají, chceme dodat odvahu, aby udělali první krok k řešení svých problémů. Přijďte v úterý do Ostravského pirátského centra a zbavte se exekucí jednou provždy!“

dodává krajský zastupitel Ondřej Ručka, který bude na místě poskytovat právní rady.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.