Moravskoslezští Piráti si zvolili čelo kandidátky do krajských voleb

Moravskoslezští Piráti si zvolili čelo kandidátky do krajských voleb

Ostrava, 9. ledna 2020 – Piráty v Moravskoslezském kraji povede Zuzana Klusová, která je místopředsedkyní krajského sdružení a zastupitelkou v Karviné. Dlouhodobě se věnuje mediálnímu poradenství a PR především v neziskové sféře. Do čela kandidátky byli dále zvoleni Arnošt Žídek, vysokoškolský pedagog z Ostravy a spoluzakladatel Math Support Centre pro výuku matematiky na VŠB, Jan Nezhyba, havířovský zastupitel a garant Pirátů pro oblast životního prostředí, Jiří Demel, IT manažer z Příboru a dlouholetý člen krajského předsednictva a Leonard Varga, frýdeckomístecký zastupitel s odpovědností za gesci dopravy. Piráti o tom v prosinci rozhodli v elektronické volbě. Další místa kandidátky si členská základna zvolí v polovině ledna.

<hr />

Volby do krajských zastupitelstev se uskuteční letos na podzim. Pro Piráty je to velká výzva. Do minulých krajských voleb v roce 2016 totiž zasáhli minimálně a v kraji dosud nemají žádného zástupce.

„Od té doby jsme výrazně posílili a komunální volby ukázaly, že voličskou základnu a podporu v kraji máme. Každý mandát pro nás bude úspěchem. Čím více jich bude, tím snáze budeme prosazovat naši vizi rozvoje kraje. Hlavním tématem bude transformace průmyslového regionu na kraj rozmanitější, propojenější a bohatší. Bohatší nejen ve smyslu finančním, ale především bohatším na příležitosti. Nechceme, aby za nimi museli lidé odjíždět jinam. K tomu by nám měly pomoci investice do inovací a chytrých řešení, ale také do rozvoje vzdělávání zaměřeného na flexibilitu a kreativitu. Postupující digitalizace a robotizace v průmyslu bude totiž klást vyšší nároky právě na tyto kompetence,”

uvádí nově zvolená lídryně Zuzana Klusová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.