Nechcete další spalovnu v Ostravě? Napište připomínky!

Nechcete další spalovnu v Ostravě? Napište připomínky!

Ostrava, 5. srpna 2019 – Piráti otevření nové spalovny nebezpečných odpadů v Ostravě nepodporují. Nepřesvědčila je ani doplněná dokumentace záměru a vidí v ní řadu nedostatků. Pokud to máte stejně, řekněte to přímo posuzujícím úředníkům! K EIA dokumentaci můžete do 12. 8. 2019 poslat připomínky. Poradíme vám, jak na to.

<hr />

Místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu Rostislav Řeha se svým týmem sepisuje k záměru nesouhlasné vyjádření za obvod. Stejnou věc můžete podle §8 odst. 3 zákona 100/2001 Sb. udělat i vy, občané.

Nejprve se seznamte s přepracovanou dokumentací záměru na EIA portálu.

Následně si od nás stáhněte šablonu připomínek - MS Word, Libre office

Tuto šablonu doplňte o své připomínky, podepište a odešlete do 12. 8. 2019 na Ministerstvo životního prostředí jedním z následujících způsobů: * Poštou, popř. osobně na adresu:<br /> Odbor posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence<br /> Ministerstvo životního prostředí<br /> Vršovická 1442/65<br /> Praha 10, 100 10 * Datovou schránkou na 9gsaax4 * Podepsaným e-mailem na info@mzp.cz

Všechny připomínky budou následně projednávány na veřejném projednání.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.