O vodě, o trávě, o lese - beseda s Janem Nezhybou

1. května 2017
O vodě, o trávě, o lese - beseda s Janem Nezhybou

Ostravští Piráti zvou na besedu nazvanou "O vodě, o trávě, o lese" s Janem Nezhybou.

Beseda proběhne na téma největších problému a výzev v oblasti životního prostředí v Ostravě a Moravskoslezském kraji.

Jan Nezhyba již léta bojuje za zlepšení životního prostředí. Založil o.s. Občané proti spalovně v Havířově, je letitým členem komise pro životní prostředí města Havířov a také působil léta ve sdružení Arnika. Mimo to je také garantem programového bodu životního prostředí v Pirátské straně.

Beseda bude rozdělena na dvě části. První část bude věnována přehledu hlavních problémů životního prostředí na Ostravsku. V druhé části se budeme věnovat tomu, jak se velmi podobné situace řeší v zahraničí. Následná diskuze bude zaměřena především na možnosti, jak tato opatření aplikovat v našich podmínkách.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.