Ostrava zajišťuje hlídání pro děti zdravotníků a pracovníků v první linii

Ostrava zajišťuje hlídání pro děti zdravotníků a pracovníků v první linii

Ostrava, 20. října 2020 – Již od začátku přerušení běžné školní docházky nabídlo město pomocnou ruku rodičům, jejichž profese jsou v boji s Covid-19 nejvíc potřeba. Jedná se o zaměstnance bezpečnostních sborů, městské policie, poskytovatelů zdravotních služeb, lékařů, orgánů ochrany veřejného zdraví a ozbrojených sil, pracovníků sociálních služeb a dalších. Ostrava tak chce těmto pracovníkům umožnit naplno vykonávat jejich důležitou práci. Od pondělí navíc funguje i hlídání předškolních dětí, jejichž školka byla z důvodu nákazy uzavřena.

<hr />

„Nyní máme kapacitu pro stovky školáků od šesti do deseti let. Nabízíme hlídání v centru města v základní škole v Ostrčilově ulici, na Jihu v základní škole v Březinově ulici, a v Porubě na Ukrajinské. Dětem se tam věnují pedagogičtí pracovníci, družinářky a další zaměstnanci, a to podle možností jednotlivých zařízení,“

uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová.

V Ostravě zároveň přibývá školek, které kvůli výskytu nákazy omezují provoz nebo se úplně zavírají.

„Momentálně jsou zavřené už tři mateřské školy ve městě a další hlásí uzavření některých tříd nebo částí provozů. Pro zaměstnance integrovaných složek proto teď nabízíme i hlídání dětí předškolního věku, otevřeli jsme pro ně školku na MŠ Ostrčilova,“

dodala Andrea Hoffmannová.

Pracovníci z první linie nemusí mít obavy, „kam s dětmi“ ani v příštím týdnu, kdy jsou rozhodnutím ministra školství podzimní prázdniny prodlouženy na celý týden. V souladu s nařízením MŠMT je město povinno zajistit pro ně hlídání i v tomto období, vyjma státního svátku 28. října.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.