Ostravský centrální obvod poskytne ukrajinským rodinám prchajícím před válkou až 30 bytů

1. března 2022
Ostravský centrální obvod poskytne ukrajinským rodinám prchajícím před válkou až 30 bytů

Ostrava, 01. března 2022 – Invaze Ruska na Ukrajinu vyhání . Miliony lidí čelí bezprostřední hrozbě ztráty majetku, naděje i svých holých životů.Nový domov až pro 30 uprchlických rodin z Ukrajiny nabídne ostravský centrální obvod ze svého bytového fondu. Zapojí se i další obvody, město poskytne celkem až 90 bytů.

<hr />

„Na možnou pomoc Ukrajině jsme se připravovali již od minulého týdne, kdy přišly první náznaky možné ruské invaze. Děsivé scénáře se bohužel naplnily, nyní je naší povinností konat. Jsem rád, že můžu zúročit 3 roky obnovy bytového fondu a nabídnout ukrajinským rodinám byty, které má obvod nyní k dispozici,“

říká místostarosta David Witosz.

V první fázi se jedná o 10 bytů, které teď připojujeme na energie a budeme je postupně vybavovat. Celkem půjde až o 30 bytů. Ve spolupráci s městem se budou organizovat sbírky na nábytek a nejnutnější vybavení. V této nelehké a mnohdy i nepřehledné situaci je totiž nejdůležitější smysluplná koordinace a cílená pomoc.

Zapojit se do pomoci Ukrajině můžete také na tomto webu: Podpořme Ukrajinu!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.