Ostravští Piráti mají nové předsednictvo

Ostravští Piráti mají nové předsednictvo

Ostrava, 24. září 2021 – Piráti si zvolili nové předsednictvo místního sdružení Ostrava. O jeho složení rozhodla členská základna internetovou volbou. Novým předsedou se stal Michal Najvárek. Dosavadní předsedkyně Pavlína Polášková bude první místopředsedkyní, dalšími místopředsedy byli zvoleni Martina Dušková, Václav Parchaňský a Gabriela Macečková. Nové předsednictvo se chce zaměřit na zlepšení vnitrostranických procesů a další rozšiřování členské základny, vzdělávání a osobní rozvoj svých členů. Hlavní pozornost chce ale nové vedení věnovat přípravě nadcházejících komunálních voleb s cílem dosáhnout co nejlepšího volebního výsledku a zvýšit tak zastoupení Pirátů v místních zastupitelstvech.

<hr />

Nový předseda Michal Najvárek pracuje jako informatik na univerzitě, je hudebním publicistou a kritikem, dlouhodobě se pohybuje v ostravské kulturní komunitě, a vede také pirátský krajský expertní tým pro kulturu. Předsednictvo by podle něj mělo hlavně propojovat, podporovat a zaštiťovat lidi a zlepšovat procesy. Do řízení ostravské buňky chce přenést své profesní dovednosti – především schopnost pracovat s daty, analyzovat a vést lidi. Chtěl by zachovat, co funguje a zlepšovat, co nefunguje.

„Aby ostravská buňka rostla a sílila, musíme hlavně dobře komunikovat, uvnitř i navenek. Nově zvolené předsednictvo tvoří pestrá směsice osobností z různých oblastí a myslím, že se budeme skvěle doplňovat. Jde nám všem o jedno – naplňovat pirátskou politiku a usnadnit to všem, kteří se chtějí přidat,“

uvedl Michal Najvárek krátce po zvolení.

Za nejbližší prioritu a výzvu zároveň považuje maximální nasazení při komunálních volbách.

První místopředsedkyně Pavlína Polášková (dříve Nováčková) je opoziční zastupitelkou v Ostravě-Jihu a kulturní pracovnicí porubského obvodu. Jako bývalá předsedkyně má čerstvou zkušenost s fungováním ostravského předsednictva a může tak pokračovat v práci, kterou ve vedení v uplynulém období odvedla. Chtěla by se zaměřit na organizační a administrativní úlohu předsednictva a její zefektivnění.

Druhá místopředsedkyně Martina Dušková pracuje jako sociální pracovnice, je krajskou zastupitelkou a sociální oblasti se věnuje i v krajském expertním týmu, který vede. Chce se orientovat na propojování jak mezi členy a příznivci, tak mezi místním sdružením a ostravskými zastupitelskými kluby. U Pirátů otevřela také téma řešení sporů a mediace, které by chtěla dále rozvíjet a praktikovat.

Stejné cíle chtějí naplňovat i další místopředsedové, autor pirátské aplikace Větrání bez jedů a člen komise pro životní prostředí města Ostravy Václav Parchaňský a opoziční zastupitelka Ostravy-Jihu Gabriela Macečková, která se věnuje studiu japanologie a toho času je na rodičovské dovolené.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.