Ostravští Piráti se budou dál podílet na vedení města, koalice ANO, SPOLU a Pirátů pokračuje

Ostravští Piráti se budou dál podílet na vedení města, koalice ANO, SPOLU a Pirátů pokračuje

Ostrava, 27. září 2022 – Ostravští Piráti dnes podepsali koaliční smlouvu o vedení města Ostravy a budou tak další 4 roky pokračovat v práci, kterou odvedli v minulém volebním období. Nově vzniklou koalici tvoří s hnutím ANO a koalicí SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP09). Na křeslo náměstkyně primátora Tomáše Macury znovu usedne Andrea Hoffmannová, na starosti bude mít školství a nově také kulturu. Opouští tak gesci sportu, kterou s čistým štítem předává náměstkovi z ODS. V zastupitelských lavicích města dále zasednou Piráti David Witosz a Rostislav Řeha.

<hr />

„V minulých 4 letech jsme s kolegy na odboru školství a sportu odvedli spoustu práce, za což všem patří velký dík. Těší mě, že ostravské školství můžu dál rozvíjet a posouvat tím správným směrem. Nově mi připadne gesce kultury, která si v Ostravě rozhodně zaslouží pozornost a podporu města. Ostravskému sportu budu dál už jenom fandit a věřím, že můj nástupce bude pokračovat v nastaveném trendu,"

komentuje Andrea Hoffmannová svou staronovou účast ve vedení Ostravy.

Cílem Pirátů ve školství bude prosazovat moderní přístupy a také odborné pozice na školách (školní psycholog, sociální pedagog), aby se učitelé mohli naplno věnovat dětem a jejich potřebám. Nově zvolená náměstkyně chce i nadále podporovat alternativní vzdělávání. Po vzniku waldorfského campusu a montessori tříd zřizovaných obvody bude dál rozvíjet tyto i další alternativní formy (dětské skupiny, lesní školky, podpora Scio škol apod.).

Piráti podpoří také vznik dalších školních parlamentů, čtenářskou gramotnost (například v boji s dezinformacemi), kritické myšlení, digitální kompetence i environmentální vzdělávání. Pokračovat budou dál i v projektu “Fajne školní bistro” a dál budou vylepšovat stravování ve školních jídelnách, včetně veganské kuchyně a různých diet.

V oblasti kultury pak chtějí dokončit klíčové investice jako je koncertní hala, vědecká knihovna nebo muzeum paměti. Zasadí se o to, aby se klíčové kulturní projekty z grantů prezentovaly široké veřejnosti.

„Budeme podporovat rozmanitost kulturních aktivit a akcí tak, aby si každý našel to své. Nechceme rozhodovat o podpoře či nepodpoře kulturní činnosti na základě vlastních preferencí, ale s cílem zajistit širokou nabídku akcí v rámci různých forem umění, ať je to hudba, divadlo, pohyb, výtvarné či vizuální umění. Jak jsme deklarovali v našem programu, chceme, aby Ostrava byla moderním evropským městem. Budeme se proto soustředit na podporu vzdělanosti, kultury a komunitního a spolkového života,"

dodává ostravská náměstkyně pro školství a kulturu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.