Ostravští Piráti vybírají v primárkách kandidáta na post primátora, favoritkou je Andrea Hoffmannová

5. dubna 2022
Ostravští Piráti vybírají v primárkách kandidáta na post primátora, favoritkou je Andrea Hoffmannová

Ostrava, 05. dubna 2021 – Ostravští piráti, třetí nejsilnější koaliční strana v Ostravě, zahajují tento týden pirátské primárky. Stranické volby, z nichž během měsíce vzejde pirátský kandidát nebo kandidátka na primátora a kandidáti na starosty v nejdůležitějších městských obvodech v Ostravě. Favoritkou pirátských primárek je současná náměstkyně primátora Ostravy Andrea Hoffmannová.

<hr />

„Pirátské primárky stojí na silných demokratických základech. O našich lídrech nerozhoduje šéf strany nebo stranické sekretariáty v Praze, jak je to u tradičních stran, ale přímá volba naší členské základny,”

vysvětluje předseda místního sdružení Ostrava Michal Najvárek. Podle něj mají pirátské primárky svá vlastní pravidla.

„Používáme dvoukolový systém. V prvním kole musí kandidáti získat tzv. akceptaci. To znamená, že více než 50 % našich členů souhlasí s kandidaturou kandidátů. Ve druhém kole si to pak všichni kandidáti, kteří prošli prvním kolem, rozdají mezi sebou.”

Piráti zásadně volí své lídry online.

„Používat papírové volební lístky v 21. století je jako jezdit v dnešní době do práce na koni. Většina našich členů použije k volbě svůj mobil. Je to rychlejší, pohodlnější a máme vyzkoušeno, že se do hlasování zapojí více členů,” říká Michal Najvárek.

Samotnému hlasování předchází Den kandidátů. Den, kdy pirátští kandidáti předstoupí před své členy a představí členské základně své myšlenky a názory. V letošním roce proběhne Den kandidátů v sobotu 9. dubna v Klubu Atlantik.

„Den kandidátů je určen zejména pro členy a příznivce Pirátské strany, ale může se ho zúčastnit kdokoliv, kdo se zajímá o komunální politiku v Ostravě. Piráti jsou na rozdíl od ostatních stran otevřenou a zcela transparentní politickou stranou,”

podotýká předseda ostravských Pirátů.

Přesný program Dne kandidátů představí strana ve středu. Největší pozornost bude o nadcházejícím víkendu upřena na současnou náměstkyni primátora Ostravy Andreu Hoffmannovou, která je největším favoritem na vítěze pirátských primárek.

„Andrea Hoffmannová v uplynulých 4 letech úspěšně vedla oblast školství a sportu a na radnici vyzrála ve velmi úspěšnou a respektovanou političku. Pokud v primárkách uspěje, stane se v 37 letech první ostravskou Pirátkou v historii, která se bude na podzim ucházet o post primátorky Ostravy,”

dodává Michal Najvárek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.