Piráti jdou v Ostravě do boje o magistrát i tři městské obvody

Ostrava, 7.8. 2018 - Piráti představili své lídry do komunálních voleb v Ostravě. Kandidátky staví na “velkou radnici” i tři městské obvody: Jih, Porubu a Moravskou Ostravu a Přívoz. Všechny programové body pirátů pro Ostravu mají dva společné jmenovatele: důraz na transparentnost a rozvoj města jako centra milionové aglomerace.

Piráti chtějí v Ostravě navázat na celostátní úspěch v loňských volbách do poslanecké sněmovny. Kandidátem na primátora je 37letý David Witosz, inženýrský geodet, jehož specializací je doprava. “Do voleb v Ostravě jdeme, co se dopravy týče, se třemi prioritami: stabilizace Dopravního podniku z pohledu zaměstnanosti, parkování, které chceme řešit chytře s pomocí nových technologií, a využití budoucí 8-miliardové investice státu do modernizace železničního uzlu Ostrava. Naším heslem je Dobré nahradit lepším, koncentrace na detail, což v Ostravě chybí,” uvedl Witosz.

Na Jihu se Piráti chtějí zaměřit mimo jiné proměnu kulturního života v obvodu. “Chceme v souladu s celostátním programem organizovat architektonické soutěže na zhotovení staveb, výstavbu nebo renovací různých veřejných prostranství a zároveň bychom do těchto procesů chtěli zapojit i obyvatele,” řekla Pavlína Nováčková, lídryně pirátské kandidátky pro Ostravu - Jih.

V Porubě si Piráti do čela zvolili vysokoškolskou pedagožku Andreu Hoffmannovou. “Prioritou porubských pirátů je učinit Porubu atraktivním místem pro život. Chceme toho dosáhnout například podporou místních podnikatelů, podniků a budováním nových pracovních míst s cílem udělat Hlavní třídu výstavním bulvárem Poruby,” říká Hoffmannová, která je zároveň trojkou na kandidátce na ostravský magistrát.

Hlavním tématem pro Moravskou Ostravu a Přívoz bude vedle prosazování konceptu Otevřené radnice také propojení Fifejd s centrem města. “Fifejdy jsou od centra města odříznuty dopravní tepnou, která obvod protíná v půli, neexistuje koncepce, která by motivovala lidi účastnit se dění v centru. To je třeba změnit,” uvedl Rostislav Řeha, lídr zdejší kandidátky.

Na tiskové konferenci se představil také nezávislý kandidát do senátu za Piráty Martin Tomášek, který se bude o přízeň voličů ucházet ve volebním obvodě č. 71 Ostrava - Město. Jeho hlavní prioritou je otázka školství, ze kterého má bohaté profesní zkušenosti. “Vedle školství bych rád přispěl také k tvorbě občanské společnosti a kultivaci debaty ve veřejném prostoru,” uvedl Tomášek.

V Ostravě odevzdalo kandidátní listiny celkem 15 politických stran a uskupení. Piráti v souladu se svou celostátní povolební strategií budou o případné povolební koalici jednat se všemi stranami, které dodržují demokratické principy, a které nejsou spojeny s korupčními skandály.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.