Piráti mění tvář Ostravy: regulace reklamního smogu pokračuje

Piráti mění tvář Ostravy: regulace reklamního smogu pokračuje

Ostrava, 18. prosince 2019 – Boj proti reklamnímu smogu byl jednou z programových priorit ostravských Pirátů v komunálních volbách. Po více než ročním působení Pirátů ve vedení Ostravy a centrálního obvodu můžeme vidět první viditelné výsledky. Na právní úpravě a koncepci boje s reklamním smogem se od začátku podílí radní pro architekturu a veřejný prostor obvodu Moravské Ostravy a Přívozu Lukáš Jansa.

<hr />

Nejprve se podařilo společně s koaličními partnery v měsíci říjnu prosadit regulaci reklamního smogu ve městě formou nařízení rady. To bude platit od počátku roku 2020.

"Již nyní se nám daří úpravou nájemních smluv a vyjednáváním se soukromými vlastníky dosahovat viditelných výsledků. Pro centrální obvod jsem zformuloval dotační titul, který má podnikatele motivovat k odstranění nevkusných reklamních nosičů, a to v co nejkratší době. Ten byl tento týden schválen zastupitelstvem,"

shrnuje Lukáš Jansa kroky, díky kterým Piráti postupně mění tvář Ostravy.

Podnikatelé tak budou mít možnost požádat o dotaci na grafické zpracování nových reklamních poutačů, na jejich výrobu a umístění. Posuzovat žádosti o dotaci bude odborná komise složená převážně z odborníků, konkrétně architektů a grafiků. Ostrava také v této souvislosti zpracovala po vzoru jiných měst (např. Brna) manuál umísťování reklamy města Ostravy, který má podnikatelům ukázat dobré a špatné příklady reklamy - OSTRAVA360°. Podnikatelé budou mít jeden rok na to, aby se přizpůsobili novým pravidlům.

Piráti v Ostravě věří, že omezení nevkusné reklamy udělá veřejný prostor kultivovanějším a atraktivním jak pro návštěvníky, tak pro obyvatele Ostravy.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.