Piráti v Karviné slaví úspěch: Opozice konečně dostane prostor v městském zpravodaji!

28. dubna 2020
Piráti v Karviné slaví úspěch: Opozice konečně dostane prostor v městském zpravodaji!

Karviná, 28. dubna 2020 – Malý pokrok pro Karvinou, velký pro karvinské Piráty! Opoziční zastupitelé i veřejnost nově dostanou prostor pro své názory v Karvinském zpravodaji. Že by to měla být samozřejmost, protože to ukládá tiskový zákon? Bohužel zdaleka ne všude. Doteď pirátské zastupitelce Zuzaně Klusové redakce všechny zaslané příspěvky odmítla zveřejnit.

<hr />

„Naposledy jsem žádala o uveřejnění vyjádření k tématu pokračování těžby. Šlo o reakci na jednostranný článek, v němž vedení města tvrdilo, že další těžba v podstatě nikoho a nic neohrozí. S tím jsem rozhodně nemohla souhlasit, ale prostor ve zpravodaji jsem jako vždy nedostala,“

uvedla Zuzana Klusová dosavadní zkušenost s místním zpravodajem.

Karvinský zpravodaj vyšel jako jeden z nejhorších také v hodnocení spolku Oživení, který se problematice radničních periodik věnuje dlouhodobě a porovnává je. Index plurality názorů byl 0, politický obsah ale přitom tvoří více než polovinu obsahu.

Podle nových pravidel se opoziční zastupitelé musí vejít do 900 znaků včetně mezer, ale i tak je to pokrok. Po několika letech snažení, spoustě neúspěšných pokusů o uveřejnění článků a několika interpelacích se Pirátům podařilo přimět vedení města k vytvoření nových pravidel pro zveřejňování příspěvků v městském zpravodaji. Zastupitelé je jednomyslně schválili na včerejším zasedání.

O uveřejňování příspěvků bude ovšem stejně jako doteď rozhodovat redakce.

„To rozhodně není ideální řešení. Tím by pro nás bylo ustavení redakční rady, kde by jednotliví členové byli voleni zastupitelstvem a svého zástupce by v ní měla také opozice. Uvidíme, jak se nová pravidla osvědčí v praxi, ale jsme rádi i za tento pokrok,“

uzavřela Zuzana Klusová.

Zde najdete hodnocení Karvinského zpravodaje.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.