Piráti v Opavě usilují o zvýšení platů ředitelek mateřských škol

Piráti v Opavě usilují o zvýšení platů ředitelek mateřských škol

Opava, 7. června 2019 – Ředitelkám mateřských škol v Opavě by mohla být od počátku nového školního roku přiznána 11. platová třída. Zvýšení mezd o jednu platovou třídu umožňuje školský zákon a řada měst už vedení školek vyšší odměny odsouhlasila. Opava mezi ně zatím nepatří. To by se mělo ale brzy změnit. Pirátská náměstkyně pro oblast školství Hana Brňáková návrh předloží radě města už příští týden. Pokud ho vedení města odsouhlasí, přidáno dostanou už od září. “Ředitelkám mateřských škol, které odvádějí dobře svou práci a mají velkou zodpovědnost, by měla náležet všude stejná odměna. Pokud návrh projde a já věřím, že ano, Opava se připojí k městům jako je Ostrava, Brno, Praha nebo Pardubice,” komentuje Hana Brňáková. Prostředky na zvýšení mezd přitom nepůjdou z rozpočtu města, ale přispívá na ně Moravskoslezský kraj.

<hr />

Zařazení ředitelek a ředitelů MŠ do vyšší platové třídy je už dlouho zavedeno ve středočeském kraji, ústeckém a v jihomoravském kraji dokonce už 11 let. O tom, jak náročnou prací je vedení mateřské školy, se pirátská náměstkyně osobně přesvědčuje při osobních návštěvách opavských mateřských škol.

„Vnímám velkou odpovědnost, která leží na bedrech ředitelek mateřinek. Starají se o výchovu a vzdělávání našich dětí, jejich bezpečnost, řeší spolupráci s rodiči a pomoc rodinám v různých situacích. Ředitelky mají na svých bedrech spoustu administrativy, odpovídají za finance a hospodaření a hlavně také za celý tým lidí podílejících se na hladkém fungování školky od vzdělávání, přes stravování až po údržbu areálu. Za to jim patří velký dík, navýšení platové třídy je jen malou satisfakcí za jejich neutuchající profesní nadšení, lásku k dětem a k tomuto povolání,“

dodala Brňáková.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.