Piráti z Moravskoslezského kraje mají nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje mají nové předsednictvo

Ostrava, 9. března 2020 – Moravskoslezští Piráti si o víkendu zvolili nové předsednictvo krajského sdružení. Členská základna internetovou volbou rozhodla o tom, kdo další dva roky povede Piráty v kraji. Novým krajským předsedou se stal Jiří Demel. Místopředsedy byli zvoleni Zuzana Klusová, Rostislav Řeha, Veronika Murzynová a Daniel Galuszka. Oborová, profesní i geografická rozmanitost členů zaručuje, že budou vhodně doplňovat své kompetence a také to, že nepřeváží zájmy jednoho regionu. Nové předsednictvo se chce zaměřit především na nadcházející krajské volby, kontinuálně pracovat na rozvoji členské základny a podporovat vzdělávání a osobní rozvoj svých členů.

<hr />

Nový předseda Jiří Demel žije v Příboře a pracuje v IT. V krajském předsednictvu působí od založení strany, v minulosti byl již dvakrát jeho předsedou, naposledy úspěšně vedl místní Piráty do poslanecké sněmovny, kde kraj získal dva mandáty. Nově je také členem republikového výboru strany. Nové předsednictvo by podle něj kromě organizační a administrativní funkce mělo hlavně „stmelovat“. Chce usilovat o větší propojenost jednotlivých místních sdružení a podporovat iniciativu a dovednosti všech členů.

První místopředsedkyně Zuzana Klusová je rodačka z Karviné, kde je pirátskou opoziční zastupitelkou, profesně se věnuje mediální komunikaci a PR. Místopředsednickou židli si vyzkoušela už v minulém funkčním období, nedávno byla navíc zvolena lídryní do krajských voleb. I ona tak jako logickou prioritu vidí letošní krajské volby, maximální nasazení v kampani a zapojení co nejvíce členů, příznivců a dobrovolníků.

V tom ji maximálně podporují i další místopředsedové, místostarosta ostravského centrálního obvodu a ostravský zastupitel Rostislav Řeha, zastupitelka města Ostravy a zastupitelka městského obvodu Poruba Veronika Murzynová a bohumínský opoziční zastupitel Daniel Galuszka, který je zároveň místopředsedou místního sdružení Karvinsko.

Mezi prvními úkoly nového předsednictva bude supervize při stanovení programových priorit do krajských voleb, užší spolupráce s krajskými expertními týmy i místními sdruženími napříč krajem a zahájení volební kampaně.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.