Piráti z Moravskoslezského kraje mají nové vedení

Piráti z Moravskoslezského kraje mají nové vedení

Ostrava, 30. listopadu 2021 – Krajské fórum Pirátů v Moravskoslezském kraji si zvolilo nové předsednictvo. Členská základna v internetové volbě rozhodla o tom, kdo dál povede krajské sdružení. Novým krajským předsedou se stal Lukáš Černohorský. Na místopředsednická křesla usednou Rostislav Řeha, Jiří Demel, Marian Babic a Daniel Galuszka. Nově zvolené předsednictvo se shodlo na hlavních prioritách a směřování strany v kraji. Chce se podílet na rozšiřování členské základny, zvýšit motivaci stávajících členů a příznivců a především se zaměřit na nadcházející komunální volby.

<hr />

„Prvním úkolem předsednictva bude koncentrovat síly na obnovu „bojové“ morálky v kraji. Chceme posilovat členskou základnu a dosáhnout slušného zastoupení nejenom v okresních městech, ale i v menších městech a obcích. Ruku v ruce s nabíráním členů by měla jít jejich odborná profilace a zapojení do krajských expertních týmů tak, aby si každý našel jemu blízké téma. Do komunálních voleb chceme postavit co nejhustší síť kandidátů a kandidátek napříč krajem. Máme spoustu schopných lidí na radnicích, v opozici i na krajském zastupitelstvu a ti mají nejen nováčkům co předat,“

říká nový předseda Lukáš Černohorský, zkušený Pirát a bývalý poslanec.

První místopředseda Rostislav Řeha je dlouholetým členem krajského předsednictva, volba tak potvrdila jeho silnou pozici v kraji. Stejně jako v minulosti se bude věnovat hlavně hospodaření s krajským rozpočtem, aktivně chce řešit také případné spory a dohlédnout na hladkou komunikaci vnitrostranického aparátu.

Druhým místopředsedou byl zvolen Jiří Demel, který ve vedení krajského sdružení usedne již několikáté funkční období. Za důležité považuje zklidnit zjitřené emoce po sněmovních volbách a dál pokračovat v dobře rozdělané práci. I on chce věnovat velkou část energie nadcházejícím komunálním volbám, které ukážou sílu pirátské strany v kraji.

Naplňovat podobné cíle chtějí také další zvolení místopředsedové – právník a dosluhující předseda místního sdružení Opavské Slezsko Marian Babic a bohumínský zastupitel Daniel Galuszka, který je současně místopředsedou místního sdružení Karvinsko.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.