Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.

„Příští rok je rokem supervolebním. Čekají nás evropské a krajské volby, a v obou chceme uspět. Hned další rok následují volby do Poslanecké sněmovny. Jako předsednictvo budeme mít za úkol aktivizovat a motivovat členy a příznivce k zapojení do kampaní, koordinovat organizaci a průběh kampaní u nás v kraji a zajistit dobrou mediální prezentaci našich kandidátů a dobré práce našich lidí na radnicích v regionu. To vše v součinnosti s předsednictvy místních sdružení. Zvládnutí těchto výzev považuji za hlavní úkol nového krajského předsednictva,“

uvedl předseda Rostislav Řeha, který je rovněž ostravským zastupitelem a radním v Moravské Ostravě a Přívozu. V rámci předsednictva bude mít na starost oblast hospodaření kraje a sestavování rozpočtu.

Prvním místopředsedou se stal Jakub Ježíšek, místopředseda Pirátů z Karvinska, který se chce věnovat aktivizaci stávajícího členstva. Druhým místopředsedou byl zvolen Jakub Vontroba, předseda místního sdružení Ostravsko, který má v rámci krajského předsednictva na starost edukaci a rozvoj členské základny. Bude rovněž dohlížet na procesy a efektivní komunikaci v rámci mediálního týmu.

Třetím místopředsedou se stal Pavel Kořízek, zastupitel Moravskoslezského kraje a předseda Pirátů z Opavského Slezska, který v rámci krajského předsednictva zodpovídá za odborné týmy a technické systémy. Čtvrtou místopředsedkyní byla zvolena Michaela Davidová, předsedkyně Pirátů z Frýdecko-Místecka, která má na starost pořádání akcí v rámci kampaně i mimo ně. Bude dohlížet na kvalitu mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).