Piráti založili na Opavsku a Bruntálsku místní sdružení

30. listopadu 2017
Piráti založili na Opavsku a Bruntálsku místní sdružení

Piráti v Moravskoslezském kraji se rozrůstají. Poslední listopadový čtvrtek se v opavské pivnici U Dvou dobráků konala ustavující schůze členů, kterou byla založena místní organizace sdružující členy Pirátské strany v okresech Opava a Bruntál. Předsedou byl zvolen dlouholetý člen a místopředseda krajského sdružení MSK Pavel Kořízek z Opavy. Místopředsedové budou tři. Hana Brňáková, opavská zastupitelka, a bruntálští aktivisté Jaroslav Tomčala a Zdeněk Rozprým.

„Od založení místního sdružení si slibujeme hlavně to, že budeme blíže příznivcům a členům. Budou se na nás schopni snáz obrátit, přijít na schůzi, zapojit se. Po volbách se nám ozvali lidé třeba až z Rýmařovska a ti by to měli do Ostravy, kde se schází krajské sdružení, daleko. Takto se můžeme více soustředit na dění v regionu a místní problémy,“ vysvětluje předseda Pavel Kořízek.

Ustavující schůze se zúčastnili také členové krajského předsednictva, členové a příznivci sdružení.

„Sdílení zkušeností a spolupráce mezi jednotlivými buňkami je pro Piráty mimořádně důležitá,“ doplnil Michal Gill, pirátský koordinátor, který přijel do Opavy z Karviné.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.