Piráti založili nové místní sdružení Frýdecko-Místecko a zvolili si jeho předsednictvo

Piráti založili nové místní sdružení Frýdecko-Místecko a zvolili si jeho předsednictvo

Frýdek-Místek, 10. března 2021 – Frýdeckomístečtí Piráti mají od včerejška nové místní sdružení. Oficiálně tak potvrdili silnou pozici pirátské buňky ve Frýdku-Místku a okolí. Ustavující schůze Místního sdružení Frýdecko-Místecko, stejně jako volba předsednictva, proběhla on-line. Předsedou byl v tajné internetové volbě zvolen místní zastupitel Leonard Varga, místopředsedy se stali Jakub Tichý, který je také zastupitelem a Michaela Davidová, marketingová specialistka. Předsednictvo místního sdružení se chce zaměřit na růst členské základny, dohlížet na transparentní řízení Magistrátu a progresivním přístupem posunout Frýdek-Místek mezi moderní města. V přípravách je také založení místní kanceláře – tzv. pirátského centra.

<hr />

Piráti jsou ve frýdeckomísteckém zastupitelstvu v opozici, mají čtyři mandáty. Jsou ale opozicí, která je rozhodně slyšet a nechává za sebou viditelnou stopu. Připomeňme například sesazení člena KSČM z čela kontrolního výboru nebo nedávné odvolání radního Jiřího Zaorala z pozice radního, které iniciovali Piráti. V regionu roste počet zájemců o členství, což bylo také jedním z motivů pro založení nového místního sdružení.

„Na Frýdecko-Místecku je spousta aktivních lidí, kteří chtějí ze svého okolí udělat lepší místo pro život. Řada z nich se na nás obrací, protože se chtějí zapojit do našich aktivit nebo se ucházet o členství ve straně. Chceme také maximálně zapojit veřejnost do diskuze o směřování našeho regionu, prosazovat transparentnost a otevřenou radnici, což jsou naše pirátské priority. Tomu všemu by mělo nové místní sdružení pomoct,“

komentuje vznik pirátské buňky Frýdecko-Místecko nově zvolený předseda Leonard Varga.

Jako zázemí pro pirátské schůze, aktivity a akce pro veřejnost bude sloužit nové pirátské centrum, jehož příprava je zatím i kvůli probíhající epidemii v procesu.

„Máme vyhlídnuté prostory na bezvadně dostupném místě v centru města, těším se, až pirátské centrum plně zprovozníme a budeme ho moct otevřít nejen pro členskou základnu, ale i pro veřejnost,“

dodává Leonard Varga.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.