Frýdek-Místek, 10. března 2021 – Frýdeckomístečtí Piráti mají od včerejška nové místní sdružení. Oficiálně tak potvrdili silnou pozici pirátské buňky ve Frýdku-Místku a okolí. Ustavující schůze Místního sdružení Frýdecko-Místecko, stejně jako volba předsednictva, proběhla on-line. Předsedou byl v tajné internetové volbě zvolen místní zastupitel Leonard Varga, místopředsedy se stali Jakub Tichý, který je také zastupitelem a Michaela Davidová, marketingová specialistka. Předsednictvo místního sdružení se chce zaměřit na růst členské základny, dohlížet na transparentní řízení Magistrátu a progresivním přístupem posunout Frýdek-Místek mezi moderní města. V přípravách je také založení místní kanceláře – tzv. pirátského centra.

<hr />

Piráti jsou ve frýdeckomísteckém zastupitelstvu v opozici, mají čtyři mandáty. Jsou ale opozicí, která je rozhodně slyšet a nechává za sebou viditelnou stopu. Připomeňme například sesazení člena KSČM z čela kontrolního výboru nebo nedávné odvolání radního Jiřího Zaorala z pozice radního, které iniciovali Piráti. V regionu roste počet zájemců o členství, což bylo také jedním z motivů pro založení nového místního sdružení.

„Na Frýdecko-Místecku je spousta aktivních lidí, kteří chtějí ze svého okolí udělat lepší místo pro život. Řada z nich se na nás obrací, protože se chtějí zapojit do našich aktivit nebo se ucházet o členství ve straně. Chceme také maximálně zapojit veřejnost do diskuze o směřování našeho regionu, prosazovat transparentnost a otevřenou radnici, což jsou naše pirátské priority. Tomu všemu by mělo nové místní sdružení pomoct,“

komentuje vznik pirátské buňky Frýdecko-Místecko nově zvolený předseda Leonard Varga.

Jako zázemí pro pirátské schůze, aktivity a akce pro veřejnost bude sloužit nové pirátské centrum, jehož příprava je zatím i kvůli probíhající epidemii v procesu.

„Máme vyhlídnuté prostory na bezvadně dostupném místě v centru města, těším se, až pirátské centrum plně zprovozníme a budeme ho moct otevřít nejen pro členskou základnu, ale i pro veřejnost,“

dodává Leonard Varga.