Trojkou pirátské kandidátky do Sněmovny bude Daniel Galuszka z Bohumína

Trojkou pirátské kandidátky do Sněmovny bude Daniel Galuszka z Bohumína

Ostrava, 22. ledna 2021 – Ze třetího místa krajské kandidátky se o poslanecký mandát bude ucházet bohumínský zastupitel Daniel Galuszka. Rozhodla o tom ve včerejší internetové volbě členská základna Pirátů v Moravskoslezském kraji. Bude tak krýt záda ostřílené dvojici poslanců Lukáši Černohorskému a Ondřeji Polanskému, kteří nedávno obhájili svou kandidaturu. Daniel Galuszka je opozičním zastupitelem v Bohumíně a již třetím rokem působí jako poslanecký asistent, prostředí sněmovny tedy důvěrně zná.

<hr />

„Česko má řadu zásadních problémů, které se mě osobně nebo mého okolí týkají. Těmi problémy jsou jednak dluhové pasti, jednak bující dezinformace a v neposlední řadě špatný systém represe v oblasti konopí. Řadě témat se jako asistent poslanců věnuji už teď. Rád bych je proto dotáhl a dal jim coby poslanec více prostoru, než kterého se jim dostává teď,“

vysvětluje svou motivaci pro kandidaturu do Sněmovny Daniel Galuszka.

Daniel vystudoval žurnalistiku a nějakou dobu v mediálním oboru i působil. S počátky jeho angažmá u Pirátů ale sílila i jeho potřeba po změnách ve společnosti a začal se tak více orientovat na konkrétní politickou práci z hlediska exekutivy a legislativy. Celorepublikově se podílel na koordinaci řady pirátských projektů a dobrovolnických aktivit.

„Mám velkou chuť do práce a chci na půdu Sněmovny přivést nová témata 21. století. Konečně chci taky prosadit věci, na kterých jsme v opozici čtyři roky tvrdě dřeli, zatímco se nám všichni poslanci ANO, KSČM a SPD smáli do tváře,“

dodává Galuszka.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.