Ostrava, 6. června 2024 – Pirátská kandidátka do Evropského parlamentu má poloviční zastoupení žen, dvě velmi schopné kandidátky na čelních pozicích pocházejí z našeho kraje.

Na třetím místě kandidátní listiny České pirátské strany do Evropského parlamentu se představuje Zuzana Klusová, rodilá Karviňačka a velká bojovnice za náš kraj.

„V poslední několika letech svého života se věnuji zejména těžkému průmyslu, životnímu prostředí a sociální problematice. Vnímám, že spousta spoluobčanů se dívá na mnohé kroky Evropské unie s nedůvěrou. Zejména pak na různé aspekty Green dealu. Proto bych se chtěla zasadit o pozitivní kroky v těchto tématech. Chci, aby evropské miliardy pomohly řešit skutečné problémy lidí. Chci bojovat za svobodnou, udržitelnou, ale také sociálně spravedlivou Evropu, kde má každý člověk bez ohledu na svůj původ, společenský status, sexuální orientaci nebo vzhled stejnou šanci uspět,“

popsala Klusová.

Na šestém místě téže listiny najdeme Andreu Hoffmannovou, současnou náměstkyni ostravského magistrátu pro oblast školství. Srdce jí bije pro vzdělávání a chtěla by, aby bylo konečně prioritou i na úrovni Evropské unie. Jejím cílem je posílit vzdělávací programy a příležitosti pro mladé lidi, aby se mohli lépe připravit na výzvy budoucnosti.

„Kvalitní vzdělání, věda, výzkum a podpora inovací ve vzájemné evropské spolupráci a podpoře je to, co zajistí prosperitu a kvalitní životní úroveň pro všechny. Evropská spolupráce a sdílení dobré praxe, jako například v programu Erasmus Plus, změnilo životy mnoha mladých lidí. Přála bych si a zasadíme se s Piráty o to, aby tuto příležitost dostal každý žák, student, vědec či začínající podnikatel. Společně pak naši zemi dokážeme transformovat. Máme zde mezi námi mnoho šikovných lidí, stačí jim dát příležitost a zázemí. I o tom jsou evropské fondy a z nich plynoucí podpora,“

sděluje Andrea Hoffmannová, šestka na kandidátce do Evropského parlamentu.

Přijďte 7. - 8. června k volbám a podpořte Piráty!

Odkazy a zdroje

Autor grafiky: Gabriela Macečková