Piráti založili na Opavsku a Bruntálsku místní sdružení

Piráti založili na Opavsku a Bruntálsku místní sdružení

Piráti v Moravskoslezském kraji se rozrůstají. Poslední listopadový čtvrtek se v opavské pivnici U Dvou dobráků konala ustavující schůze členů, kterou byla založena místní organizace sdružující členy Pirátské strany v okresech Opava a Bruntál. Předsedou byl zvolen dlouholetý člen a místopředseda krajského sdružení MSK Pavel Kořízek z Opavy. Místopředsedové budou tři. Hana Brňáková, opavská zastupitelka, a bruntálští aktivisté Jaroslav Tomčala a Zdeněk Rozprým.

„Od založení místního sdružení si slibujeme hlavně to, že budeme blíže příznivcům a členům. Budou se na nás schopni snáz obrátit, přijít na schůzi, zapojit se. Po volbách se nám ozvali lidé třeba až z Rýmařovska a ti by to měli do Ostravy, kde se schází krajské sdružení, daleko. Takto se můžeme více soustředit na dění v regionu a místní problémy,“ vysvětluje předseda Pavel Kořízek.

Ustavující schůze se zúčastnili také členové krajského předsednictva, členové a příznivci sdružení.

„Sdílení zkušeností a spolupráce mezi jednotlivými buňkami je pro Piráty mimořádně důležitá,“ doplnil Michal Gill, pirátský koordinátor, který přijel do Opavy z Karviné.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články