Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

„Investujme do lidí, ne do betonu. "Udržme v kraji ty nejlepší!”

I těmito hesly se v rámci Dne kandidátů Zuzana Klusová představila svým spolustraníkům, příznivcům strany i široké veřejnosti.

Předsedkyně výboru pro životní prostředí Moravskoslezského kraje, spoluzakladatelka spolku S.O.S. Karviná a někdejší sociální pracovnice se hodně věnuje tématu spravedlivé transformace kraje. V kandidátském projevu opakovaně zdůrazňovala, že cílem Pirátů je pohlídat, aby se 100 miliard korun určených na transformaci zdejšího průmyslového kraje, utratilo smysluplně a hospodárně. Především pak ve prospěch občanů žijících v tomto regionu. To se podle Zuzany Klusové zatím neděje.

V rámci Platformy pro skutečně spravedlivou transformaci, jejíž vznik iniciovala, upozorňuje na rizikovost některých takzvaných strategických projektů v kraji.

„Smyslem proměny kraje směrem k udržitelnosti nesmí být jen zlepšení životního prostředí, ale ruku v ruce s tím také zlepšení kvality života lidí v regionech,”

uvedla staronová lídryně pirátské kandidátky.

Spolu se Zuzanou Klusovou byl do čela moravskoslezské pirátské kandidátky zvolen Pavel Kořízek, krajský zastupitel a IT expert z Opavy, který se zabývá přechodem k moderní energetice,a digitalizací. Ten se na krajské úrovni zabýval tématy otevřených dat a kybernetické bezpečnosti tuzemských nemocnic.

Dalšími zvolenými na čelo kandidátky se stali advokát Ondřej Ručka z Ostravy, místostarostka Poruby Martina Dušková, ostravský krajský zastupitel Jakub Dedek či ředitel základní školy v Opavě Arnošt Žídek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.