Koalice Pirátů a Starostů získala ve volbách 37 mandátů a začne jednat o vládě

9. října 2021
Koalice Pirátů a Starostů získala ve volbách 37 mandátů a začne jednat o vládě

Praha, 9. října 2021 - Koalice Pirátů a Starostů získala ve sněmovních volbách 37 mandátů. Nyní je připravena zahájit vyjednávání se všemi demokratickými stranami o vzniku nové vlády. Již dopředu otevřeně avizovala, že odmítá jednání s ANO či SPD. Prioritou koalice je ozdravení veřejných financí, podpora ekonomického růstu a zastavení brutálního zadlužování i rozkrádání státu. Koalice se zavázala chránit krajinu a pomocí citlivé modernizace průmyslu chce zajistit rozvoj firem a lépe placených pracovních míst. Klíčová je pro ni také podpora špičkového školství, vzdělávání a inovací.

<hr />

„Podle dosavadního součtu hlasů to vypadá, že koalice Pirátů a Starostů získala 37 mandátů. Čehož si velice vážíme a všem děkujeme za důvěru. Jde o velké vítězství demokratických sil v této zemi a porážku Andreje Babiše. Voliči řekli jeho nekompetentní politice a skandálům jasné ‚dost'. Lidé si stejně jako my přejí vrátit Česku budoucnost a proměnit naši zemi v moderní férový bohatý stát. My můžeme slíbit, že pro to uděláme maximum. Projevila se zde brutální lživá a dezinformační kampaň vedená proti Pirátům, přesto demokratické strany vyhrály, za což jsem moc rád. Česká republika si zaslouží konečně důstojnou schopnou vládu,“

okomentoval výsledky předseda Pirátů Ivan Bartoš s tím, že děkuje všem, kteří přišli k volbám. A také všem, kteří Piráty a Starosty na cestě doprovázejí, podporují je a pomáhají jim uskutečnit společné cíle.

„Nyní zahájíme jednání o vládě, zítra se sejde jak naše společná koaliční rada, tak poslanecké kluby,“

doplnil Bartoš.

„Důvěra, kterou nám ve volbách lidé dali, je pro nás zavazující, moc za ni děkujeme. Vážíme si každého hlasu, který naší koalici odevzdali. Všichni ukázali, že jim budoucnost země a její směřování není lhostejný. Nyní už je nás, abychom prosadili programové priority, se kterými jsme se občanům prezentovali. Chceme jim vrátit ukradenou zemi, připravit vzdělávací systém na 21. století, ochránit krajinu a vrátit slušnost a férovost do politiky. Jde o neopakovatelnou šanci, jak napravit chaos a zmar po vládě Andreje Babiše, musíme ji naplno využít,“

zhodnotil konečné výsledky předseda Starostů Vít Rakušan. Podle něj bude nyní záležet i na vyjednávání s druhým koaličním subjektem. Na tiskové konferenci Rakušan rovněž pogratuloval vítězi voleb, jimž je koalice SPOLU a označil za úspěch nepřítomnost KSČM ve Sněmovně.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.