Piráti v Moravskoslezském kraji si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Moravskoslezském kraji si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Moravskoslezském kraji si na konci února zvolili nové předsednictvo. Předsedou se stal IT specialista Pavel Kořízek z Opavy. Pavel na pozici vystřídal Jiřího Demela, který se po dlouhých letech rozhodl vzdát předsednické židle a ucházel se pouze o post místopředsedy, který také získal s nejvyšším počtem hlasů.

Dalšími místopředsedy krajského sdružení Pirátů byli zvoleni Zuzana Klusová z Karviné, která je členkou Pirátů pátým rokem a momentálně je také regionální asistentkou pirátských poslanců. Čtvrtým členem předsednictva se stal databázový specialista Rostislav Řeha, který je zároveň členem Kontrolní komise Pirátů. Post místopředsedy obhájil také Radek Simkanič, který vyučuje na Vysoké škole báňské - TUO a krom toho momentálně pracuje ve start-upu Sanezoo na projektu Computer Vision, který „má naučit počítače vidět“.

„Našim hlavním úkolem je připravit Piráty v kraji na komunální volby. Nové předsednictvo se chce zaměřit hlavně na zlepšení komunikace nejen s médií a veřejností, ale hlavně se členy, příznivci a dobrovolníky. Právě to totiž vždycky byl a snad bude i do budoucna hnací motor Pirátů. Díky práci všech těch odhodlaných lidí jsme dnes tam, kde jsme“ říká novopečený předseda Pirátů Pavel Kořízek.

Nové vedení má také místní sdružení Karvinsko. Předsedou se stal Michal Gill místopředsedy Michal Klus, Alena Klocová a Martin Rédr. Schůze se konala 1. března v Havířově za účasti 17 členů a příznivců.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.