Piráti v Moravskoslezském kraji si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Moravskoslezském kraji si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Moravskoslezském kraji si na konci února zvolili nové předsednictvo. Předsedou se stal IT specialista Pavel Kořízek z Opavy. Pavel na pozici vystřídal Jiřího Demela, který se po dlouhých letech rozhodl vzdát předsednické židle a ucházel se pouze o post místopředsedy, který také získal s nejvyšším počtem hlasů.

Dalšími místopředsedy krajského sdružení Pirátů byli zvoleni Zuzana Klusová z Karviné, která je členkou Pirátů pátým rokem a momentálně je také regionální asistentkou pirátských poslanců. Čtvrtým členem předsednictva se stal databázový specialista Rostislav Řeha, který je zároveň členem Kontrolní komise Pirátů. Post místopředsedy obhájil také Radek Simkanič, který vyučuje na Vysoké škole báňské - TUO a krom toho momentálně pracuje ve start-upu Sanezoo na projektu Computer Vision, který „má naučit počítače vidět“.

„Našim hlavním úkolem je připravit Piráty v kraji na komunální volby. Nové předsednictvo se chce zaměřit hlavně na zlepšení komunikace nejen s médií a veřejností, ale hlavně se členy, příznivci a dobrovolníky. Právě to totiž vždycky byl a snad bude i do budoucna hnací motor Pirátů. Díky práci všech těch odhodlaných lidí jsme dnes tam, kde jsme“ říká novopečený předseda Pirátů Pavel Kořízek.

Nové vedení má také místní sdružení Karvinsko. Předsedou se stal Michal Gill místopředsedy Michal Klus, Alena Klocová a Martin Rédr. Schůze se konala 1. března v Havířově za účasti 17 členů a příznivců.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Bude mít ještě ve školách kdo uklízet? Díky škrtům v rozpočtu hrozí ochromení provozu škol

Už více než půl roku se řeší finance na platy zaměstnanců ve školách. V listopadu proběhla první celorepubliková stávka zaměstnanců, po které školy dostaly od vlády některé přísliby – zejména 130% platu pro učitele a zrušení pouze neobsazených pozic nepedagogických zaměstnanců. A ve středu 7. února konečně dostaly školy rozpočty na platy svých zaměstnanců pro rok 2024. Výsledkem byl šok a rozčarování na ředitelských pozicích, které v pátek deklarovala tisková zpráva Asociace ředitelů základních škol. Co přesně se ředitelé dozvěděli a co to pro školy bude znamenat, si ukážeme v následujícím článku.

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.