Piráti v Ostravě si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Ostravě si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 24. září 2019 – Ostravští Piráti mají nové předsednictvo místního sdružení. O jeho složení rozhodla v těchto dnech členská základna internetovou volbou. Novou předsedkyní se stala Pavlína Nováčková. Místopředsedy byli zvoleni Jiří Rajnoch, Michal Breškovec, Lukáš Černohorský a Jakub Dedek. Nové předsednictvo se chce orientovat na vnitrostranickou politiku, chce pracovat hlavně na rozvoji členské základny a podporovat vzdělání a osobní rozvoj svých členů.

<hr />

Nově zvolená předsedkyně Pavlína Nováčková je opoziční zastupitelkou v Ostravě-Jihu. Předsednictvo podle ní plní především funkci organizační a administrativní. Společně s ostatními členy by se chtěla podílet na růstu ostravské buňky a efektivní komunikaci uvnitř i navenek. Jako nejbližší prioritu vidí maximální nasazení při krajských volbách.

První místopředseda Jiří Rajnoch je v Ostravě-Porubě radním pro e-government. Ostravská členská základna je podle něj malá a chce se proto zaměřit na nábor nových členů. K tomu by rád využil nové a netradiční formy. V tom ho plně podporují i další místopředsedové, jižanský zastupitel a IT specialista Michal Breškovec, poslanec parlamentu ČR a zkušený Pirát Lukáš Černohorský a porubský zastupitel Jakub Dedek, který je zároveň koordinátorem krajského sdružení.

Výsledek volby názorně ukazuje, že Piráti jsou svobodnou stranou uplatňující v praxi přímou demokracii. Volba předsednictva v Pirátské straně je vždy záležitostí celé členské základny, kde má každý člen bez výjimky jeden hlas. Členové také rozhodují o nominaci kandidátů do předsednictva. Pirátský princip přímé demokracie se ostatně uplatňuje i v průběhu funkčního období předsednictva – jakékoliv jeho rozhodnutí může být na základě podnětu kohokoliv z členů stranickou základnou zrušeno nebo celé předsednictvo odvoláno. Tato pravidla České pirátské strany udržují mezi stranickými orgány a členskou základnou aktivní a kontinuální spolupráci.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.