posts/cernohorsky.jpg
20. prosince 2018

Stát odmítl podat žalobu, zříká se tak šance na vrácení bytů OKD, kritizuje šéf vyšetřovací komise Lukáš Černohorský

Praha, 20. prosince 2018 – Stát měl do konce roku 2018 velkou šanci pokusit se získat zpět své byty. Bohužel se ale rozhodl šanci nevyužít. Podle šéfa vyšetřovací komise Piráta Lukáše Černohorského komise shromáždila dostatek podkladů, které potvrzují, že byly byty v roce 1990 ze státního majetku do společnosti OKD a.s. převedeny v rozporu s předpisy. Podle právních analýz, které si komise nechala zpracovat, mohl být tedy převod majetku neplatný. Komise tedy požádala Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových i Ministerstvo financí ČR, aby podalo určovací žalobu ještě do konce roku, kdy by byla její naděje na úspěch výrazně vyšší. V případě úspěšné žaloby by byty připadly státu. Obě instituce ale podat žalobu odmítly.

posts/opava_dum.jpeg
2. listopadu 2018

Opavští Piráti chtějí zarazit nevýhodný prodej fotbalového klubu i vystěhování nájemníků z městského domu

Opava, 26. 10. 2018 - Pirátští zastupitelé chtějí v rámci nově vzniklé koalice v Opavě zvrátit prodej většinového podílu fotbalového klubu Slezský FC v hodnotě 50 milionů korun. Město ho chtělo prodat dubajské společnosti Group Privee & Cie Limited. Svolalo kvůli tomu mimořádné zastupitelstvo jen den před volbami, na což upozornili nejen opavští Piráti, ale i Transparency International. Podobně se novopečení pirátští zastupitelé v Opavě postaví také za obyvatele městského bytového domu na Horním náměstí. Ty chtělo původní vedení města vystěhovat a bytové domy zbourat nebo celkově zrekonstruovat pro „lukrativní nájemce,“ byť již byla zpracovaná projektová dokumentace na výměnu oken a zateplení.

prednadrazi.jpg
20. března 2018

Piráti: Miliardy na podporu bydlení nepomohly, počet sociálně vyloučených lokalit se za 10 let zdvojnásobil

Piráti varují před nárůstem sociálně vyloučených lokalit a volají po novém nastavení systému státní podpory bydlení. Poslední zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu potvrdila, že státem vynaložené peníze na podporu bydlení stále rostou, ale nevedou ke skutečnému řešení problému. Zatímco v roce 2012 ministerstvo na dávkách na bydlení zaplatilo téměř 7,5 miliardy, o čtyři roky později už to bylo o 65 % více, tedy přes 12 miliard. Zarážející je ovšem dopad těchto opatření na sociálně vyloučené lokality. Za období deseti let do roku 2015 se jejich počet totiž dokonce zdvojnásobil ze zhruba 300 na 600.