Boj o radnice v MSK: Piráti se utkají o zastupitelská křesla v 18 obcích

Boj o radnice v MSK: Piráti se utkají o zastupitelská křesla v 18 obcích

Ostrava, 19. července 2022 – Piráti se letos utkají o primátorské či starostenské křeslo v rekordním počtu měst a obcí Moravskoslezského kraje. Podali celkem 13 samostatných kandidátek v Ostravě, Opavě, Havířově, Frýdku-Místku, Karviné, Třinci, Bohumíně, Českém Těšíně, Orlové, Příboře, Bílovci, Krmelíně a Osoblaze. V Ostravě se navíc utkají kromě křesla primátorky také o post starosty či starostky v obvodech Poruba, Jih, Moravská Ostrava a Přívoz, Slezská Ostrava a Mariánské hory a Hulváky.

<hr />

Aktuálně Piráti vládnou v Ostravě a Frýdku-Místku, kde mají ambice opět sestavit koalici a pokračovat v započaté práci.

„Priority jsou pro nás dostupné bydlení, životní prostředí, transparentnost a také vyžití pro mladé lidi. Nechceme, aby z kraje odcházeli. Kompletní program představíme v polovině srpna. Věříme, že minimálně obhájíme výsledek z posledních komunálních voleb. Ať si o nás kdo chce co chce říká, jedno nám upřít nemůžete, Piráty nikdy neuplatíte,“

komentuje Andrea Hoffmannová, kandidátka Pirátů na primátorku Ostravy.

„Děkujeme všem, kdo nás podpořili a šli za nás kandidovat. Piráti jsou jediná politická strana, která má za sebou 13 let historie bez korupčních skandálů. Nestojí za námi žádní kmotři ani miliardáři, a tak to zůstane,“

dodává Lukáš Černohorský, předseda krajského sdružení v Moravskoslezském kraji.

Celostátní program pro komunální volby 2022 najdete zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Piráti z Moravskoslezského kraje si zvolili nové předsednictvo

Ostrava, 5. listopad 2023 - Moravskoslezští Piráti si na konci listopadu zvolili nové vedení. Pozici předsedy obhájil Rostislav Řeha, místopředsedy se stali Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Pavel Kořízek a Michaela Davidová. Nové předsednictvo se shodlo na prioritách, které hodlá realizovat v rámci svého dvouletého mandátu. Jedná se především o řádnou přípravu a průběh kampaně do Europarlamentu a krajských voleb 2024, aktivizaci a rozvoj členské základny a posílení brandu a mediální prezentace Pirátů v Moravskoslezském kraji.

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).