Boj o radnice v MSK: Piráti se utkají o zastupitelská křesla v 18 obcích

Boj o radnice v MSK: Piráti se utkají o zastupitelská křesla v 18 obcích

Ostrava, 19. července 2022 – Piráti se letos utkají o primátorské či starostenské křeslo v rekordním počtu měst a obcí Moravskoslezského kraje. Podali celkem 13 samostatných kandidátek v Ostravě, Opavě, Havířově, Frýdku-Místku, Karviné, Třinci, Bohumíně, Českém Těšíně, Orlové, Příboře, Bílovci, Krmelíně a Osoblaze. V Ostravě se navíc utkají kromě křesla primátorky také o post starosty či starostky v obvodech Poruba, Jih, Moravská Ostrava a Přívoz, Slezská Ostrava a Mariánské hory a Hulváky.

<hr />

Aktuálně Piráti vládnou v Ostravě a Frýdku-Místku, kde mají ambice opět sestavit koalici a pokračovat v započaté práci.

„Priority jsou pro nás dostupné bydlení, životní prostředí, transparentnost a také vyžití pro mladé lidi. Nechceme, aby z kraje odcházeli. Kompletní program představíme v polovině srpna. Věříme, že minimálně obhájíme výsledek z posledních komunálních voleb. Ať si o nás kdo chce co chce říká, jedno nám upřít nemůžete, Piráty nikdy neuplatíte,“

komentuje Andrea Hoffmannová, kandidátka Pirátů na primátorku Ostravy.

„Děkujeme všem, kdo nás podpořili a šli za nás kandidovat. Piráti jsou jediná politická strana, která má za sebou 13 let historie bez korupčních skandálů. Nestojí za námi žádní kmotři ani miliardáři, a tak to zůstane,“

dodává Lukáš Černohorský, předseda krajského sdružení v Moravskoslezském kraji.

Celostátní program pro komunální volby 2022 najdete zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Ostrava, 27. listopadu 2023 - První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotografii vpravo).

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Komentář: Nelze mít finský model školství za české peníze

Ostrava, 26. listopadu 2023 - Většina škol v ČR se v pondělí poprvé od listopadu 89 zapojí do plošné stávky, zatímco ministr školství a premiér se diví a dotazují se, co se děje – vždyť školství je proklamovanou prioritou státu. Část médií a bohužel hlavně pánové Bek a Fiala razí jednoduchý narativ, že učitelům je slíbeno a schváleno 130% průměrné mzdy a tedy vůbec nechápou, kde se vůbec vzala ta nevole. Realita je však mnohem složitější a je potřeba se zamyslet nad tím, co vše zahrnuje schválený vládní balíček opatření a jak probíhá financování škol.